Olivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoArchicom logoCity Space logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoTétris Poland logoKontor logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-BUD logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Równe regiony

Wyrównują się zarobki w poszczególnych regionach kraju, ale nadal pewne stanowiska są lepiej płatne w stolicy.

Specjaliści z Hays Poland analizując płace menedżerów w Polsce, wskazują na wyrównany poziom płac kadry zarządzającej. Jeszcze kilka lat temu różnice w stawkach oferowanych w Warszawie i w innych miastach sięgały kilku tysięcy złotych miesięcznie.

W pierwszym półroczu 2011 r. dyrektorzy finansowi, project menedżerowie, dyrektorzy produkcji  oraz specjaliści z obszaru sprzętu medycznego, mogli liczyć na porównywalne stawki, niezależnie czy pracowali w stolicy, Poznaniu, Krakowie czy Gdańsku. Zarobki oferowane managerowi sklepu czy restauracji również nie były różnicowane pod względem miejsca pracy.

Różnice w płacach wynikłe z lokalizacji firmy są widoczne szczególnie w sektorze technologii. Kierownik IT może zarobić w mazowieckim 40 tys. zł., na Pomorzu o 10 tys. zł. mniej, a w Krakowie i na Śląsku ok. 23-25 tys. zł. Z kolei web designer pracujący na Śląsku, w Poznaniu czy Wrocławiu zarobi nawet 6,5 tys. zł. mniej niż pracujący w stolicy.

Na wzrost płac mogą liczyć m.in. analitycy i kontrolerzy finansowi, prawnicy oraz pracownicy budownictwa przemysłowego. Są jednak dziedziny, w których nie ma prognoz na wzrost zarobków, należą do nich produkcja, ubezpieczenia, bankowość, marketing i sprzedaż oraz nieruchomości czy farmacja.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra