bcb wrzesień 2020

Zabudowane działki w centrum Krakowa czekają na inwestora

Nieruchomości wystawione przez AMW na sprzedaż, źródło: Agencja Mienia Wojskowego
Nieruchomości wystawione przez AMW na sprzedaż, źródło: Agencja Mienia Wojskowego
Agencja Mienia Wojskowego poinformowała o planach sprzedaży działek zlokalizowanych przy ulicy Rakowickiej w Krakowie.

Do końca bieżącego roku na przetarg zostaną wystawione trzy wydzielone obszary położone przy ulicy Rakowickiej, łącznie dysponujące powierzchnią blisko 3 ha. Ich łączna wartość została wyceniona na blisko 56 mln zł. Agencja Mienia Wojskowego przekaże 93 proc. zysków ze sprzedaży na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

Nieruchomości przy ulilcy Rakowickiej to niepowtarzalny teren w samym centrum Krakowa, na którym można stworzyć nową zabudowę wielkomiejską, nawiązującą do najlepszych tradycji miasta. Niemniej nie ma dla tego terenu obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, wg. studium są to tereny tzw. Nowego Miasta – mówi Przemysław Wierzba, Kierownik Sekcji Marketingu i PR, Oddział Terenowy AMW w Krakowie. W bliskim sąsiedztwie terenów znajduje się Dworzec Główny Uniwersytet Ekonomiczny, Muzeum Armii Krajowej oraz Opera Krakowska. Kilka minut spaceru dzieli nieruchomości od Rynku Głównego.

Na terenie działek powstać może nowoczesna zabudowa o charakterze wielkomiejskim. Według rejestru gruntów nieruchomości położone są na terenie oznaczonym symbolem Bi – inne tereny zabudowane. Inwestor (z uwagi na brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego) wystąpić będzie  musiał o warunki zabudowy dla przedmiotowych obszarów. Na działkach sąsiednich realizowana jest zabudowa wielorodzinna, co jest istotne przy WZ, przy której brane jest pod uwagę sąsiedztwo. Teren o pow. ok. 1ha (wydzielony z kompleksu przy Rakowickiej) Agencja przekazała w trwały zarząd pod Archiwum Narodowe – informuje Przemysław Wierzba.

Przyszłemu nabywcy pierwszego z obszarów przysługiwać będzie ustawowa bonifikata od części wylicytowanej w przetargu ceny nieruchomości, z tytułu wpisania znajdującego się na nim obiektu do rejestru zabytków.


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Berni :
Powierzchnie w bardzo dobrej lokalizacji Krakowa, oby powstało tam coś ciekawego,,,, może kolejny biurowiec?
6 września 2013 14:42