Park Project II

Rok 2011 należy do stref

Inwestycje przekroczyły poziom z analogicznego półrocza 2010 r. Prognozy są jeszcze bardziej optymistyczne.

Pierwsze półrocze 2011 r. okazało się dla specjalnych stref ekonomicznych znacznie lepsze niż analogiczny okres roku poprzedniego. Strefy przyciągnęły inwestycje o łącznej wartości 4 mld zł, czyli dwukrotnie więcej niż między styczniem a lipcem 2010 r – poinformowała „Rzeczpospolita”. Druga połowa roku zapowiada się równie imponująco – przynajmniej w trzech strefach planowane jest przekroczenie progu inwestycyjnego w wysokości miliarda złotych – dodał dziennik.

Najlepiej radzi sobie strefa kostrzyńsko-słubicka. Wydano w niej już 9 zezwoleń o wartości łącznej ponad 1 mld zł, a do końca roku planuje się rozpoczęcie kolejnych 14 inwestycji. Dobrą kondycją cieszy się też wałbrzyska SSE, wybrana przez koreański Mando i japoński Lotte, oraz SSE w Katowicach – największa ze stref, gdzie w 2011 r. wydano 14 zezwoleń. Wzrost zainteresowania, i co za tym idzie poziomu inwestowanych środków, zanotowało także Pomorze, które w sześć miesięcy przekroczyło wartość inwestycji z całego 2010 r.

Umowy zawarte w tym roku spowodują wzrost ilości miejsc pracy. Liczba oferowanych etatów zwiększy się do 4,6 tys. Od września popyt na pracowników może być jeszcze wyższy – wprowadzone zostaną bowiem benefity dla inwestycji strategicznych – podsumowała „Rzeczpospolita”.

Czytaj więcej newsów


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra