Giant

Nowe oblicze bydgoskiego biurowca już na początku 2014 roku

Wizualizacja kamienicy przy ulicy Dworcowej po modernizacji
Biurowiec w Bydgoszczy przed remontem
Modernizację przechodzi półokrągła kamienica na rogu ulic Dworcowej i Królowej Jadwigi w Bydgoszczy.

Budynek przy ulicy Dworcowej 71 powstał w 1895 roku dla Fritza Heroldta i charakteryzował się neobarokowym stylem. Spłonął jednak w 1945 roku i po odbudowie nie zachowano pierwotnych elementów stylistycznych. Budynek stał w praktycznie niezmienionej formie od kilkudziesięciu lat. Ze względu na jego szczególną lokalizację inwestor zdecydował się podnieść jego standard poprzez istotną modernizację wnętrza i zmianę charakteru elewacji, mającą na celu utworzenie nowej dominanty przestrzennej przy ruchliwym skrzyżowaniu – mówi Bartosz Kamiński, architekt z biura projektowego Lines Architekci, odpowiedzialnego za modernizację.

Generalny remont dotyczy zarówno wnętrza, jak i zewnętrznych elementów budynku. Witryny znajdujących się na parterze sklepów zostaną powiększone. Wnętrze zostanie rozświetlone dzięki dużym oknom, a także przeszklonej sporej części dachu, który zostanie podniesiony. Aby podkreślić wystające szklane elementy, zostaną wykorzystane diody ledowe.

Budynek po modernizacji nadal będzie pełnić funkcje biurowe. Zakończenie prac wyznaczone zostało na początek 2014 roku.

Bydgoszcz pojawia się w ostatnim czasie na liście atrakcyjnych lokalizacji dla biznesu, w szczególności dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Pod koniec 2012 roku całkowita podaż nowoczesnej powierzchni biurowej wyniosła 42 500 mkw., jak wynika z danych Colliers. Druga połowa 2012 roku charakteryzowała się popytem na poziomie 3500 mkw., a kolejne planowane inwestycje biurowe pozwalają sądzić, iż rynek biurowy w Bydgoszczy będzie się rozwijać.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz