Assa Abloy

EKO Times II otrzymał pozwolenie na budowę

Times II we Wrocławiu
Times II we Wrocławiu
UBM, deweloper realizujący we Wrocławiu kompleks biurowo-usługowy Times II, zdobył pozwolenie na budowę.

Times II ma składać się z dwóch budynków położonych między ulicami Kazimierza Wielkiego i Ruską. Łącznie dysponować będzie około 18 000 mkw. powierzchni biurowej, 2500 mkw. powierzchni usługowej oraz około 370 miejsc parkingowych. Celem projektu jest wkomponowanie inwestycji w istniejącą historyczną zabudowę. Projekt architektoniczny powstał w Autorskiej Pracowni Architektonicznej APA Hubka.

Realizacja projektu rozpocznie się na przełomie 2013 i 2014 roku i będzie trwać ok. 20 miesięcy. Obecnie zakończono przeprowadzanie wstępnych prac archeologicznych na terenie budowy – mówi Peter Obernhuber, członek zarządu UBM. Znaleziona na jej miejscu historyczna architektura, sięgająca częściowo aż XII wieku, zostanie zabezpieczona pod nadzorem konserwatora zabytków. W ciągu najbliższych miesięcy przystąpimy do wykonania zabezpieczenia wykopu i rozpoczęcia prac budowlanych.

UBM realizuje wrocławski projekt zgodnie z założeniami certyfikacji ekologicznej LEED. Deweloper prowadzi konsultacje z firmą  AVA Agnes Vorbrodt & Associates i złożył już dokumenty o rozpoczęcie procedury przyznania pre-certyfikatu. Budynki mają zostać wykonane w sposób, który pozwoli na uzyskani najwyższej oceny – Platinum.

Grunt pod inwestycję został zakupiony od miasta już w październiku 2012 roku. Obejmuje on około 0,53 ha i znajduje się w rejonie ulic Kazimierza Wielkiego, Ruskiej, św. Mikołaja oraz Grabarskiej, w obrębie Starego Miasta.

UBM w Polsce działa w głównych lokalizacjach biurowych Polski: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Obecnie realizuje między innymi największy park biznesu w Polsce – Poleczki Business Park w Warszawie oraz biurowiec Alma Tower w Krakowie.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz