TVP sprzedaje biurowiec w Szczecinie

Biurowiec przy ul. Niedziałkowskiego w Szczecinie, fot. TVP S.A.
Biurowiec przy ul. Niedziałkowskiego w Szczecinie, fot. TVP S.A.
Telewizja Polska S.A. ogłosiła przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż wieżowca w Szczecinie.

Przedmiotem przetargu są dwie działki: pierwsza, zabudowana, znajdująca się przy ul. Niedziałkowskiego 24 i druga, zlokalizowana przy Al. Wojska Polskiego. Na wystawionym na sprzedaż terenie znajduje się 18-kondygnacyjny budynek biurowo-usługowy, oferujący łącznie około 8140 mkw. powierzchni użytkowej.  Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 13 239 000 zł, przy czym zabudowany grunt wraz z obiektem został wyceniony na 12 571 000 zł. Właścicielem budynku jest Telewizja Polska S.A. (około 70 proc. udziałów) oraz Polskie Radio Szczecin S.A. (prawie 30 proc. udziałów). Właścicielem obu gruntów jest Skarb Państwa, natomiast użytkownikiem wieczystym – Telewizja Polska S.A., a także, w przypadku zabudowanej działki, Polskie Radio Szczecin S.A.

Biurowiec powstał w latach 70tych, w technologii żelbetowo-stalowej. Rzeczoznawca ocenił stan obiektu jak średni, wyposażony i wykończony w podstawowym standardzie. Budynek znajduje się w kwartale ulic Felczaka, Monte Cassino, Niedziałkowskiego i Al. Wojska Polskiego. W sąsiedztwie budynku znajdują się między innymi nieruchomości Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia Szczecin oraz Hotel Atrium. Na terenie działki umiejscowiony jest parking wykonany z płyt betonowych drogowych oraz płyt ażurowych.

Obecnie dla wystawionego do przetargu terenu nie ma ustanowionego obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Według Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Szczecina nieruchomość można wykorzystać pod zabudowę jedno i wielorodzinną niskiej intensywności lub zabudowę usługową.


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Crazy :
podobno idziemy na bruk bo nie przedłużają umów najmu a nowym najemcą oferuje się umowę na czas nieokreślony z zapisem szybkiego rozwiązania umowy. ja już szukam nowego biura. artykuł stary ale nadal aktualny
15 lutego 2015 09:36