PGE Narodowy

Kulczyk inwestuje w nieruchomości

Po zakupie Stratos Office Center spółka planuje dalsze przejęcia w Polsce i Europie.

Kulczyk Silverstein Properties zakupiła Stratos Office Center od Pramerica Real Estate. Biurowiec  zlokalizowany w biznesowej części Warszawy stał się pierwszą tego typu inwestycją KSP. Firma planuje dalsze zakupy, których przedmiotem będą nie tylko obiekty położone w Polsce. W centrum zainteresowania znalazły się także budynki całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Projekt Stratos Office Center został zrealizowany w 2000 r. przez wiedeńskiego dewelopera – Karimpol. Sprzedaż biurowca na rzecz Pramerica nastąpiła 6 lat później. Obecnie Stratos jest wynajęty w 100 proc. Najemcami są m.in. BRE Leasing, członek Grupy Commerzbanku, belgijska ambasada oraz międzynarodowe firmy prawnicze – Beiten Burkhardt i Bird & Bird. Transakcja zakupu została sfinansowana przez Landesbank Berlin i Berlin Hyp. Warunki wynegocjowała firma Colliers International. KSP reprezentował Hogan Lovells, natomiast na rzecz sprzedawcy działał Salans.

Kulczyk Silverstein Properties jest Aliansem polskiego biznesmena z amerykańską firmą Silverstein Properties, która odpowiedzialna jest m.in. za zabudowanie działek po zniszczonych w 2001 r. wież WTC.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra