Spectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoKontor logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Hotel Sobieski wraz z biurowcem sprzedany

Nowym właścicielem znanego warszawskiego hotelu oraz pobliskiego biurowca została norweska firma Wenaasgruppen.

Hotel Sobieski reprezentuje wysoki, czterogwiazdkowy standard. Co roku zatrzymuje się w nim ok. 100 tys. osób. Od 2006 r. właścicielami hotelu Jan III Sobieski oraz przylegającego do niego biurowca byli Warimpex, Fundusz Europa Fund II zarządzany przez Europa Capital oraz George Mula. Teraz zobowiązali się do sprzedaży wszystkich swych udziałów w obydwóch obiektach. Nowym właścicielem jest norweska spółka inwestycyjna Wenaasgruppen, zajmująca się nieruchomościami hotelowymi oraz zarządzaniem aktywami. Jedna z największych skandynawskich firm posiadających hotele wykupiła udziały za ponad 50 mln euro.

Franz Jurkowitsch, prezes spółki Warimpex, tłumaczy, że sprzedaż hotelu była wpisana w strategię spółki. Planuje ona regularną sprzedaż majątku, aby zdobyć fundusze na nowe inwestycje. Zaznacza, że jest to pierwsza poważna transakcja na rynku hotelarskim w Europie Środkowo-Wschodniej po globalnym kryzysie finansowym. Jest oznaką ożywiania się rynku w tym rejonie.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra