Kinnarps Polska Sp. z o.o.

W Szczecinie powstanie nowy biurowiec

Biurowiec firmy Alkon, który powstanie w Szczecinie
Biurowiec powstanie przy ulicy Firlika w Szczecinie
W listopadzie rozpocznie się budowa nowego biurowca przy ulicy Firlika w Szczecinie.

Firma ochroniarska Alkon planuje budowę nowego biurowca w Szczecinie. Prace budowlane przy ulicy Firlika rozpoczną się w listopadzie bieżącego roku i według harmonogramu potrwają 18 miesięcy.

 

Projekt dofinansowany jest z inicjatywy JESSICA. Pomoc z programu opiewa na kwotę 5 634 000 zł, co stanowi 75 proc. wydatków kwalifikowanych.

 

Biurowiec będzie oferować około 2140 mkw. na czterech kondygnacjach (tj. niecałe 540 mkw. na każdej kondygnacji). Większość powierzchni będzie przeznaczona pod biura, w tym dwie sale konferencyjne ze ścianką mobilną umożliwiającą połączenie ich w jedną większą salę – mówi Sebastian Błoński, kierownik projektu. Firma Alkon zajmie jedno piętro, pozostałe trzy przeznaczone zostaną pod wynajem. Na parterze zostanie wydzielonych około 120 mkw. powierzchni na lokal handlowy z osobnym wejściem.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Calbud ze Szczecina. Autorami projektu są: architekt Magdalena Jacobson - Ostrowska z pracowni WIP i architekt Rafał Swalski z pracowni HPLUSV.

 

Firma Alkon działa na rynku szczecińskim od 1993 roku. Świadczy usługi w zakresie fizycznej ochrony osób i mienia, monitoringu, instalacji i konserwacji systemów alarmowych, zabezpieczania imprez masowych i konwojowania wartości pieniężnych.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra