PGE Narodowy

Pierwszy w Polsce biurowiec pasywny

W drodze przetargu wybrano ofertę o wartości 37 mln zł, złożoną przez przedsiębiorstwo Budus.

8 sierpnia rozpoczną się prace budowlane w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Na teren kompleksu wkroczą pracownicy Katowickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Budus SA. Zgodnie z wynikami przetargu, w którym wybrano ofertę Budus, w ciągu 18 miesięcy firma zobowiązana jest wybudować obiekt pasywny, który połączy funkcje biznesową i badawczo-wdrożeniową. Inwestycja o wartości ponad 37 mln zł stanie się nową siedzibą PNT Euro-Centrum.

W ramach realizacji procesu inwestycyjnego budowlańcy wzniosą biurowiec, który stanie się najważniejszym elementem parku. Dodatkowo, zadaniem firmy będzie zagospodarowanie terenu wokół obiektu.Budowa biurowca odbędzie się w ramach projektu realizowanego od października 2010 r. i finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 5.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

To dla nas ważna inwestycja, bo da nam możliwość zdobycia referencji dotyczących budynku, w którym najważniejsze jest poszanowanie energii. W przyszłości takie wymagania, to będzie standard, więc dobrze zdobyć takie doświadczenie – mówi Leon Ucka, prezes Budus SA.

W zakończonym 27 lipca postępowaniu uczestniczyło 9 podmiotów, jednak ze względu na wysokie wymagania, ostateczne oferty złożyło 3 wykonawców. Jedynym kryterium wyboru była cena.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Everspace II
mantra