Firmy szukają menadżerów

Firmy rekrutujące kadrę zarządzającą odnotowują ożywienie na rynku. Menadżerów często poszukują nowe firmy, wchodzące na polski rynek lub tworzące nowe działy.

Oznaki ożywienia gospodarczego widoczne są w liczbie zleceń dla firm rekrutujących kadry zarządzające. Pierwsze kwartały tego roku były nieco spowolnione, teraz zdecydowanie dynamika rynku wzrosła. W tym kwartale widać ożywienie ekonomiczne, którego rezultatem jest większa liczba projektów w naszej branży. W tym roku mamy więcej projektów start-upowych, dla nowych firm, a nie tylko dotyczących wymiany zatrudnionych  – mówi agencji Paulina Baranowska, partnerka zarządzająca Horton International Poland, firmy zajmującej się rekrutacją kadry zarządzającej. 

 

Tendencja ta towarzyszy wzrostowi gospodarczemu, który widoczny jest w poprawiających się wskaźnikach makroekonomicznych w trzecim kwartale bieżącego roku. Tworzenie nowych miejsc pracy przybrało jeszcze na sile w ostatnich tygodniach roku. Kryzys sprzyja wymianom na najwyższym szczeblu, a my szukamy wtedy innych ludzi na dane stanowisko. Gdy z kolei gospodarka się rozwija, to powstają nowe przedsiębiorstwa, które potrzebują  kadry zarządzającej – tłumaczy Paulina Baranowska.

 

W Polsce rynek executive search jest stosunkowo młody i mało rozwinięty w porównaniu z krajami Europy Zachodniej i USA. Jest tu przestrzeń do rozwoju – przede wszystkim dla tych korporacji, dla których firmy executive search już pracują, a potrzebują dodatkowych usług. Ale to też możliwość edukowania polskich właścicieli firm, pokazywania im jaka jest wartość dodana usług executive search, czyli poszukiwania kandydatów najwyższego szczebla, jakie to może przynieść korzyści dla firmy – komentuje przedstawicielka Horton International Poland.

 

Spółka Executive People, zajmująca się rekrutacją kadry zarządzającej wysokiego szczebla, w listopadzie została partnerem międzynarodowej firmy headhunterskiej - Horton International. Dołączenie do międzynarodowej sieci daje nam przewagę – komentuje Paulina Baranowska. W przyszłym roku chcemy pojawić się w nowych sektorach. W tym roku były to branże budowlana i telekomunikacyjna. W przyszłym zamierzamy wejść w sektor energetyczny, logistyczny i paliwowy.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz