Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Doraco zbuduje biurowiec w Gdańsku

Centrum Administracyjno-Usługowe w Gdańsku, fot. Korporacja Budowlana Doraco
fot. Korporacja Budowlana Doraco
Korporacja Budowlana Doraco zwyciężyła w przetargu na budowę biurowca dla GARG w Gdańsku.

Korporacja Budowlana Doraco została wykonawcą Centrum Administracyjno-Usługowego na terenie Pomorskiego Centrum Logistycznego w Gdańsku.


 

Prace w ramach kontraktu dotyczyć będą zaprojektowania i budowy budynku biurowego, który oferować będzie około 8300 mkw. powierzchni. Ponadto, Doraco ma zagospodarować teren na obszarze min. 1,5 ha w systemie zaprojektuj- wybuduj.


 

Inwestycja jest dofinansowywana z funduszu Jessica. Biurowiec ma zostać ukończony na wiosnę 2015 roku.


 

Inwestorem obiektu jest Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego InvestGDA.


 

Korporacja Budowlana Doraco działa na rynku budowlanym w całej Polsce. Oferuje generalne wykonawstwo projektów inwestycyjnych (wg zasady zaprojektuj i wybuduj). Firma należy do grupy kapitałowej Hass Holding. Doraco podczas 22 lat działalności zrealizowało kilkadziesiąt inwestycji, których wartość przekroczyła kilkaset milionów euro.


 

Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA) jest agencją rozwoju związaną z miastem Gdańsk. Agencja powstała w 2008 roku, a jej udziały w 100 proc. należą do Miasta Gdańska. InvestGDA zajmuje się m.in. sprzedażą i dzierżawą posiadanych przez GARG terenów inwestycyjnych, promocją projektów inwestycyjnych Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego, obsługą polskich i zagranicznych inwestorów, wsparciem nowych i funkcjonujących już w regionie inwestorów, a także organizacją konferencji, targów czy misji gospodarczych. InvestGDA oferuje również doradztwo w zakresie m.in. realizacji studiów wykonalności i studiów możliwości oraz prowadzenia i rozliczania projektów finansowych.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra