Interbiuro - duży

Lublin liczy na kolejne biurowce

Miasto Lublin wystawiło na sprzedaż działkę pod biurowce w bliskiej odległości od centrum.

Startuje przetarg na sprzedaż obecnej zajezdni autobusowej znajdującej się przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego mogą powstać tam obiekty o funkcji usługowej oraz mieszkaniowej wielorodzinnej o maksymalnej wysokości 25-55 m. Działka składa się z sześciu nieruchomości, które mają łączną powierzchnię ponad 3,2 ha. Najbardziej atrakcyjna i największa nieruchomość ma cenę wywoławczą 18 mln zł. W przypadku najtańszej parceli jest to 4,9 mln zł.

 

Szczególnie zależy nam na powstaniu na tym terenie nowoczesnych biurowców, na które popyt w mieście stale wzrasta. Lublin coraz częściej dostrzegany jest przez branżę nowoczesnych usług biznesowych, rozwijają się firmy informatyczne i centra usług wspólnych, które potrzebują dużych powierzchni biurowych o najwyższym standardzie. Urząd Miasta także potrzebuje nowoczesnej powierzchni biurowej dla zapewnienia właściwej obsługi mieszkańców. To właśnie z myślą o tego rodzaju inwestycjach zdecydowaliśmy się zmienić plan miejscowy dla tego obszaru – tłumaczy Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Nieruchomości znajdują się przy głównych arteriach komunikacyjnych. Aleja Kraśnicka jest częścią drogi krajowej nr 19, wyprowadzającej ruch w kierunku Rzeszowa, Krakowa czy Katowic. Teren jest też dobrze połączony z nową drogą wyjazdową do Warszawy, która będzie łączyć centrum Lublina z północną obwodnicą miasta i drogą ekspresową S17. W niedalekiej przyszłości planujemy również przebudowę ul. Nałęczowskiej na drogę dojazdową do obwodnicy Lublina – wyjaśnia Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin.

 

W Lublinie znajduje się obecnie około 95 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, jak wynika z danych Jones Lang LaSalle. Ponadto 20 000 mkw. znajduje sięw budynkach powstałych na potrzeby własne. Wskaźnik pustostanów w mieście wynosi 6,9 proc.


0.0
Napisz pierwszy komentarz