Polnord obniża zadłużenie

Wilanów Office Park w Warszawie
Wilanów Office Park w Warszawie
Grupa Polnord istotnie obniżyła zadłużenie netto w czwartym kwartale ubiegłego roku.

Spółka Polnord poinformowała, iż w 2013 roku obniżyła zadłużenie o 92,1 mln zł, przy czym w samym czwartym kwartale zadłużenie spadło o 82,6 mln zł. Jak podano w komunikacie: Na dzień 31.12.2013 r. zadłużenie brutto Grupy Kapitałowej Polnord („Grupa”) z tytułu zaciągniętych kredytów (bez naliczonych odsetek) ważone udziałem Polnord ukształtowało się na poziomie 245,2 mln zł, natomiast łącznie z zadłużeniem wynikającym z wyemitowanych przez Spółkę obligacji (bez naliczonych odsetek) wyniosło 555,2 mln zł. Zadłużenie netto, z uwzględnieniem środków pieniężnych na rachunkach spółek z Grupy, wyniosło natomiast 499,4 mln zł.


 

Oznacza to, iż Spółka konsekwentnie realizuje swoje cele strategicznie poprzez obniżkę poziomu zadłużenia. W 2013 roku dokonano obniżki zadłużenia netto z 591,5 mln zl do 499,4 mln zł, czyli o 92,1 mln zł. Spadek zadłużenia spowodowany jest wpływem środków pieniężnych w wysokości 50 mln zł z emisji nowych akcji serii R spółki. Pozostała kwota 32,6 mln zł, wpływająca na redukcję zadłużenia, pochodziła ze środków z podstawowej działalności Grupy – czytamy w komunikacie.


 

Firma Polnord SA to jedno z największych przedsiębiorstw na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Firma notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W posiadaniu spółki znajduje się największy wśród polskich deweloperów bank ziemi, pozwalający na wybudowanie blisko 1 mln mkw. powierzchni mieszkalnej i użytkowej. Polnord realizuje inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Sopocie, Olsztynie i Szczecinie. Firma działa także na rynku nieruchomości komercyjnych poprzez projekt Wilanów Office Park w Warszawie.


0.0
Tagi: Polnord
Napisz pierwszy komentarz