Przeszklony biurowiec na Łazarza

Historyczne osiedle w Poznaniu zmienia image. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jesienią.

Osiedle Łazarza w Poznaniu zmienia historyczny image. Zabytkowe budowle ustąpią miejsca nowoczesnym inwestycjom – donosi "Gazeta Wyborcza”. Projekt przewiduje powstanie biurowców i nowoczesnego hotelu, który zajmie miejsce, wyburzonej w ostatnich dniach, zabytkowej, różowej willi.

Właściciel terenu – firma Giant – inwestycje na Łazarzu planuje już od kilku lat, jednak napotykał na problemy związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, gdyż opisywane osiedle znajduje się na terenie objętym ochroną konserwatorską. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jesienią w obrębie skrzyżowania ul. Górki i Głogowskiej. Realizowany będzie wówczas projekt 8-piętrowego biurowca o nazwie Projekt Giant Office.

Kolejną inwestycją, na którą deweloper – firma GTC – nie zdobył jeszcze pozwolenia, jest przeszklony biurowiec – Wilson Office Park. Projekt przygotowało biuro APA Kuryłowicz & Associates. Inwestycję będą tworzyć dwa budynki – ich wysokość wyniesie od 3 do 6 kondygnacji. W sumie biurowiec będzie mieć 12,5 tys. m kw. powierzchni. Budynki staną w okolicy parku Wilsona i jak inne projekty APA, mają szansę stać się ikonami polskiej architektury.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz