bcb wrzesień 2020

Rośnie popularność biur coworkingowych

W Warszawie istnieje już ponad 20 biur coworkingowych. Popularność tej formy pracy w Polsce nieustannie rośnie.

Coworking daje możliwość indywidualnej lub grupowej pracy w wynajętym pomieszczeniu. Najchętniej korzystają z niego freelancerzy, a także osoby rozpoczynające jednoosobową działalność gospodarczą, dla których wynajęcie osobnego biura leży poza możliwościami finansowymi. Coworking łączy się zazwyczaj z większym komfortem niż praca z domu. Firmy, pracujące w jednym biurze coworkingowym, często współpracują, świadcząc sobie wzajemnie usługi.

 

Kolebką coworkingu w Polsce jest zdecydowanie Warszawa, gdzie istnieje obecnie ponad 20 takich biur. Biuro coworkingowe to przede wszystkim dodatkowe usługi, takie jak wirtualny adres. To idealne rozwiązanie dla firm, które nie chcą rejestrować swojej firmy u siebie w domu. W ramach tego pakietu dostają wiele dodatkowych opcji, jak obsługa korespondencji, wynajem sali spotkań i tym podobne - wyjaśnia Paulina Bochnacka z HUB Kolektyw.

 

Biura coworkingowe oferują również tzw. wirtualnego asystenta. Ta usługa kierowana jest do firm, które potrzebują dodatkowego wsparcia, np. w grudniu przy przygotowywaniu kartek świątecznych dla kontrahentów i klientów. Każda firma znajdzie coś dla siebie w zależności od swoich potrzeb. Już od 49 zł za miesiąc można zarejestrować swoją firmę pod wirtualnym adresem z obsługą korespondencji, możliwością skorzystania z sali spotkań dla swoich klientów, a także serwisem kawowym – mówi Paulina Bochnacka.

 

Osoba korzystająca z biura coworkingowego otrzymuje do swojej dyspozycji stanowisko pracy, możliwość korzystania ze sprzętu biurowego, a także serwis kawowy. Niewątpliwie zaletą tej formy pracy jest wystawienie na nowe bodźcie, które mogą obudzić kreatywność i zwiększyć efektywnosć pracy. Plusem jest także możliwość networkingu i nawiązywania nowych znajomości biznesowych. Istotne jest również, że wynajmując biurko w biurze coworkingowym nie wiążemy się z jednym miejscem na stałe. Za minus uznać można, jak w każdym biurze, dużą liczbę osób, co przekłada się na nieunikniony hałas.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz