AWIM Grupa Inwestycyjna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoLC Corp S.A. logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoVantage Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoBusiness House logoKontor logoFYI Commercial Consulting logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kraków Arena coraz bliżej otwarcia

Kraków Arena, źródło: ARM SA.
Wnętrze Kraków Arena
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej wydała pozytywne stanowisko w stosunku do Kraków Arena.

Uzyskanie pozytywnej opinii ze strony Straży Pożarnej oznacza, że Kraków Arena może bez przeszkód ubiegać się o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Od wczorajszego popołudnia do wczesnych godzin porannych w hali widowiskowo sportowej Kraków Arena trwały ostatnie próby związane z  działaniem systemów przeciwpożarowych zainstalowanych w naszym obiekcie w różnych scenariuszach pożarowych. Po ich przeprowadzeniu, Komenda Miejska Państwowej Straży w Krakowie ostatecznie zakończyła swoje prace odbiorowe w obiekcie i wydała pozytywne stanowisko w sprawie uzyskania zezwolenia na użytkowanie obiektu – informuje Małgorzata Przedrzymirska, rzecznik prasowy, Agencji Rozwoju Miasta SA.

 

Hala widowiskowo – sportowa w Krakowie (Czyżyny) zlokalizowana jest przy nowopowstałej ul. Stanisława Lema. Na Kraków Arena znajduje się ok. 15 000 miejsc siedzących. Pierwszą dużą imprezą, jaka ma odbyć się w Hali, są mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn w 2014 r.

 

Budowa inwestycji rozpoczęła się w maju 2011 r., a jej zakończenie pierwotnie planowane było na grudzień 2013 r., a następnie – kwiecień 2014 r. Obecnie oddanie obiektu do użytku jest coraz bliżej. Kraków Arena jest już praktycznie gotowa; skończone jest już lodowisko, cube także, kończymy kłaść LEDy na elewacji, a od wczoraj wykonawca rozpoczął pierwsze próby świetlne. Cały ekran LEDowy będzie w pełni działać do końca czerwca br. Trwa także wyposażanie wnętrz w meble, sprzęt, gruntowne prace porządkowe w hali i wokół terenu, etc. - opisuje Małgorzata Przedrzymirska.

 

Inwestycja pełnić będzie różne funkcje: widowiskowo – estradową, sportową i rekreacyjną oraz kongresowo-wystawienniczo–ekspozycyjną i targową.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra