Agrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCHB14 logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPartner Capital Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoSawig Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoTriGranit Corporation logoBREMA Sp. z.o.o. logoALLCON INVESTMENT logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoHexagon logoLobos Nieruchomości logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoGhelamco Poland logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKwiaty dla biura logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Polska vs. Finaliści Mundialu 2014

Polska a finaliści Mundialu 2014, źródło: CBRE
Polska a finaliści Mundialu 2014, źródło: CBRE
Za wynajem przestrzeni biurowej najwięcej zapłacimy w Brazylii, najmniej w Argentynie. Polska w zestawieniu CBRE wywalczyła brąz.

Mundial 2014 przeszedł do historii. W pamięci kibiców niewątpliwie zapiszą się mecze reprezentacji Brazylii (porażka w meczu z Niemcami 1:7 oraz Holandią 0:3) oraz finał zakończony pucharem dla naszego sąsiada zza Odry. Jak pokazuje badanie CBRE, Mistrzostwa Świata FIFA 2014 mogą stać się inspiracją także dla osób zajmujących się rynkiem nieruchomości komercyjnych.

 

W naszym biurze panowała gorąca futbolowa atmosfera, wewnętrznie, w ramach naszego warszawskiego zespołu typowaliśmy wyniki meczów. Na fali piłkarskich uniesień - łącząc pasje piłkarskie i zawodowe - przygotowaliśmy nietypowe zestawienie porównujące rynki nieruchomości komercyjnych półfinalistów Mundialu oraz Polski – mówi Agata Czarnecka, zastępca dyrektora w działe Doradztwa i badań rynku w CBRE.

Duże dysproporcje

 

Gdyby któryś z przedsiębiorców, wybierając kraj na siedzibę firmy, sugerował się tegorocznym Mundialem, jego uwadze nie umknęłyby dysproporcje w cenie powierzchni biurowej finalistów. Za wynajem jednego mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej najwięcej zapłacimy w Brazylii – aż 52 euro, najmniej w sąsiedniej Argentynie (zaledwie 18). W Niemczech 38 euro, nieco mniej w Holandii – 29. W tym zestawieniu stosunkowo niedrogo prezentuje się rynek rodzimy – tu za jeden mkw. zapłacimy maksymalnie  26 euro.

 

Analiza pustostanów w wyżej wymienionych państwach pokazała, że na podobnym poziomie kształtują się one w Polsce i Argentynie (po ok. 11-12 proc. w Warszawie i Buenos Aires) oraz w Niemczech i Brazylii (15 proc. w Rio de Janeiro, 17 proc. w Amsterdamie).

 

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra