Tétris Poland logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoEcho Investment logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoLobos Nieruchomości logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoOmnitech Sp. z o.o. logoCHB14 logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAluprof S.A. logoCity Office logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoOnyx Business Point logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Futurystyczna podróż samolotem

|
Zautomatyzowana odprawa, miasteczko lotniskowe zamiast poczekalni, siedzenia dopasowujące się do ciała pasażera – tak za kilka lat będzie wyglądało podróżowanie samolotem.

Na lotnisku w dowolnym miejscu odprawimy swój bagaż, na przykład kupując sobie kawę. Następnie, dzięki danym biometrycznym, będziemy mogli przejść bezproblemowo przez kontrolę bezpieczeństwa, a czasochłonny proces skanowania bagażu zastąpią lasery molekularne  – mówi Magdalena Greloff, rzecznik prasowy portalu Skyscanner.

 

Dużo przyjemniejsze stanie się nawet oczekiwanie na spóźniony lot, dotychczasowe poczekalnie zastąpią bowiem całe miasteczka lotniskowe: baseny, plaże, kina i miejsca rekreacyjne. W miasteczkach będziemy mogli korzystać z różnych rozrywek, na przykład pójść na basen, jogę, zrelaksować się w odpowiednich strefach relaksu lub udać się do kina 3D. Również oferta usługowo-handlowa będzie unikalna, będziemy mogli sobie zrobić wirtualne zakupy i dostarczyć prosto do swojego domu – komentuje Magdalena Greloff.

 

Wyższego komfortu podróżni doświadczą nie tylko na lotnisku, ale też w samolotach. Pokłady nie tylko będą dzielone na specjalne strefy, takie jak: strefa relaksu, gastronomiczna czy biznesowa, ale też zostaną wyposażone w nowe technologie. Wśród nich planowane są np. siedzenia dopasowujące się do ciała pasażera, inteligentne oświetlenie eliminujące problem zespołu nagłej zmiany strefy czasowej (tzw. jet lagu) czy multimedialne centra wyposażone w technologię rozpraszania dźwięków, które umożliwią prowadzenie rozmów bez przeszkadzania pozostałym osobom na pokładzie.

 

Te innowacje pojawiają się już dzisiaj, natomiast w ciągu 10 lat możemy się spodziewać, że będą się popularyzowały i zaczną występować na szeroką skalę – podsumowuje Magdalena Greloff.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra