HAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGTV Lighting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCity Space logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTétris Poland logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Futurystyczna podróż samolotem

|
Zautomatyzowana odprawa, miasteczko lotniskowe zamiast poczekalni, siedzenia dopasowujące się do ciała pasażera – tak za kilka lat będzie wyglądało podróżowanie samolotem.

Na lotnisku w dowolnym miejscu odprawimy swój bagaż, na przykład kupując sobie kawę. Następnie, dzięki danym biometrycznym, będziemy mogli przejść bezproblemowo przez kontrolę bezpieczeństwa, a czasochłonny proces skanowania bagażu zastąpią lasery molekularne  – mówi Magdalena Greloff, rzecznik prasowy portalu Skyscanner.

 

Dużo przyjemniejsze stanie się nawet oczekiwanie na spóźniony lot, dotychczasowe poczekalnie zastąpią bowiem całe miasteczka lotniskowe: baseny, plaże, kina i miejsca rekreacyjne. W miasteczkach będziemy mogli korzystać z różnych rozrywek, na przykład pójść na basen, jogę, zrelaksować się w odpowiednich strefach relaksu lub udać się do kina 3D. Również oferta usługowo-handlowa będzie unikalna, będziemy mogli sobie zrobić wirtualne zakupy i dostarczyć prosto do swojego domu – komentuje Magdalena Greloff.

 

Wyższego komfortu podróżni doświadczą nie tylko na lotnisku, ale też w samolotach. Pokłady nie tylko będą dzielone na specjalne strefy, takie jak: strefa relaksu, gastronomiczna czy biznesowa, ale też zostaną wyposażone w nowe technologie. Wśród nich planowane są np. siedzenia dopasowujące się do ciała pasażera, inteligentne oświetlenie eliminujące problem zespołu nagłej zmiany strefy czasowej (tzw. jet lagu) czy multimedialne centra wyposażone w technologię rozpraszania dźwięków, które umożliwią prowadzenie rozmów bez przeszkadzania pozostałym osobom na pokładzie.

 

Te innowacje pojawiają się już dzisiaj, natomiast w ciągu 10 lat możemy się spodziewać, że będą się popularyzowały i zaczną występować na szeroką skalę – podsumowuje Magdalena Greloff.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra