Agrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPodium Investment logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoGTV Lighting logoKontor logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcho Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoGhelamco Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Polacy budują w Petersburgu

|
Biurowiec Zeppelin w Petersburgu
Biurowiec Zeppelin w Petersburgu
Polska spółka Unibep rozwija działalność w Rosji - buduje biurowiec Zeppelin w Petersburgu, a także stara się o pozyskanie nowych kontraktów. Czy kryzys na linii Rosja – Unia Europejska nie przeszkodzi w realizacji planów?

Niepokój europejskich inwestorów budzi zapowiedziane przez rosyjską Dumę uchylenie prawa uniemożliwiającego rządowi zakazywanie działalności firm z państw zachodnich, zwłaszcza tych postrzeganych jako „agresorzy” (a warto nadmienić, że rosyjski parlament pod koniec zeszłego miesiąca rozpoczął dyskusję nad wprowadzeniem takiego pojęcia do miejscowego prawa). Czy w niedługiej przyszłości może zatem dojść do pierwszych wywłaszczeń?

 

Europejscy (w tym także polscy) inwestorzy raczej się ich nie obawiają, a wręcz przeciwnie, starają się pozyskiwać nowe kontrakty. Nasze inwestycje wyglądają bardzo dobrze, są bezpieczne pod względem finansowym. Największy kontrakt, który kończymy, czyli Hilton w Moskwie, jest finansowany z polskich banków, ubezpieczony w KUKE. Pieniądze trafiają bezpośrednio z polskiego banku na nasze konto, oczywiście po wykonaniu prac – komentuje inwestor Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu i dyrektor spółki Unibep SA.

 

Unibep buduje w Rosji także budynki biurowe, jeden z obiektów – kompleks biurowo-apartamentowy o powierzchni 34 000 mkw. powstaje w mieście Tiumeń przy granicy z Kazachstanem, a drugi o nazwie Zeppelin realizowany jest w Petersburgu na zlecenie spółki należącej do Austriaków za kwotę 88,5 mln zł. Co więcej, firma Unibep stara się rozwijać swoją działalność w Rosji, zaś wartość przetargów, w których bierze udział, szacowana jest na ok. 3,5 mld zł. Mimo to nie sposób przeoczyć wahań w cenie akcji Unibepu, warunkowanych napięciem wokół Ukrainy. Akcje spółki utrzymują się obecnie na poziomie 7,2 zł, podczas gdy pod koniec zeszłego roku osiągały wartość 9 zł.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra