Kwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logoKart Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoGTV Lighting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoRIS Kotes logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

W Opolu powstanie nowy biurowiec

Biurowiec powstanie nieopodal Parku Handlowego Karolinka
Biurowiec powstanie nieopodal Parku Handlowego Karolinka
Firma CGI Sp. z o.o. zakupiła grunt przy ul. Wrocławskiej nieopodal Parku Handlowego Karolinka i Centrum Nowych Technologii. Na działce powstanie biurowiec klasy B+ o powierzchni 2200 mkw., rozmieszczonych na czterech piętrach.

Obiekt będzie stanowił miejsce pracy dla około 400 osób. Deweloper zakłada także możliwość dalszej rozbudowy kompleksu na tej samej działce, powiększając go tym samym o dodatkowe 4500 mkw. powierzchni biurowej. Wiadomo, że obiektem jest już zainteresowany najemca z branży outsourcingowej. Inwestycja jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę, która – według wstępnych planów – ma trwać od 8 do 10 miesięcy (w zależności od konkretnych rozwiązań, wymaganych w przyszłości przez firmy zainteresowane wynajmem).

 

Miejscowe Plany Zagospodarowania Opola przewidują ponadto powstanie kolejnych obiektów biurowych, między innymi w centrum miasta przy ul. Rataja i Plebiscytowej, na terenie o łącznej powierzchni ok. 25 ha.

 

Opole zostało nazwane przez Colliers International „Wchodzącą Gwiazdą" rynku dla inwestycji BPO/SSC. O przewadze tego miasta nad innymi lokalizacjami dla branży outsourcingowej świadczy m.in. dostępność zasobów ludzkich, w tym studentów i absolwentów opolskich uczelni, którzy bardzo często płynnie posługują się dwoma językami obcymi – angielskim i niemieckim czy wsparcie ze strony opolskich uczelni (np. autorski program Politechniki Opolskiej i koncernu Nokia Siemens Networks). Nie bez znaczenia pozostaje ponadto bliska odległość od granicy polsko-niemieckiej, a także niższe koszty życia, wynajmu i kupna nieruchomości w porównaniu z innymi regionami Polski, zwłaszcza z pobliskim Śląskiem i Dolnym Śląskiem. Co istotne, miasto oferuje inwestorom liczne ulgi podatkowe od nieruchomości oraz wsparcie przy pozyskiwaniu najemców.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra