City Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoRIS Kotes logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Stolica Polski wyprzedziła Nowy Jork

Warszawa zajęła szóste miejsce na świecie pod względem wolumenu transakcji inwestycyjnych, zrealizowanych na rynku nieruchomości komercyjnych w okresie II kw. 2011 – I kw. 2014, w odniesieniu do wielkości gospodarki konkretnego miasta.

Zestawienie firmy ILL pt. Investment Intensity Index, czyli Indeks Intensywności Inwestycyjnej, w odróżnieniu od globalnych rankingów, w których na szczytach niezmiennie znajdują się takie metropolie jak Londyn, Nowy Jork, Tokio czy Paryż, nie bierze pod uwagę wyłącznie wartości umów kupna i sprzedaży - wolumen transakcji inwestycyjnych przyrównywany jest tu do wielkości i możliwości gospodarki każdego z miast.

 

W zestawieniu intensywności inwestycyjnej na pierwszym miejscu znalazł się Londyn, w dalszej kolejności Oslo, Monachium, Sztokholm, Kopenhaga oraz Warszawa, wyprzedzająca m.in. Paryż, Nowy Jork i Tokio.

 

Miasta na całym świecie konkurują ze sobą na różnych płaszczyznach – w pozyskiwaniu inwestorów, siedzib największych korporacji czy najlepszych pracowników. Aktywny rynek nieruchomości komercyjnych staje się coraz częściej potwierdzeniem ogólnej atrakcyjności inwestycyjnej miasta. Bardzo wysokie – szóste – miejsce Warszawy, przed tak atrakcyjnymi miastami jak Paryż czy Nowy Jork potwierdza dużą atrakcyjność stołecznego rynku inwestycyjnego, a także zaufanie ze strony zagranicznych inwestorów. Dla wielu z nich stolica Polski stanowi istotny element portfela inwestycyjnego – komentuje Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Polsce.

 

W okresie uwzględnionym w badaniu na terenie Warszawy zrealizowano transakcje inwestycyjne o wartości ok. 4,7 mld euro, wśród największych z nich warto wspomnieć np. dokonaną w br. sprzedaż biurowca Rondo 1 za 300 mln euro.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra