Kwiaty dla biura logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOnyx Business Point logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoNowy Styl Group logoCity Office logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOmnitech Sp. z o.o. logoArchicom logoKart Sp. z o.o. logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoLC Corp S.A. logoSchüco International Polska logoCHB14 logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGłówka Pracuje logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Artyści z łódzkiej ASP ozdobią biurowiec Ericpol

Biurowiec Ericpol - wizualizacja
Według najnowszych informacji biurowiec ma być gotowy do 30 listopada, fot. http://www.ericpol.pl/strona-glowna/biurowiec-w-lodzi/
Od początku października na ścianach łódzkiego biurowca będą pojawiać się grafiki przedstawiające znane postaci.

Artyści z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych: Natalia Grabowska, Bolesław Godziński, Marcin Wilkoszewski i Maciej Bielewicz wykonają prace, przybliżające postaci, które przyczyniły się do zmian w sposobie myślenia i komunikacji międzyludzkiej. Grafiki będą zdobiły korytarze, kuchnie, łazienki i pomieszczenia biurowe. Na cztery kondygnacje budynku przypada ponad 80 grafik w stylu street art - po 20 na każdy poziom.

 

Świadomie zdecydowaliśmy się nie dotykać znanych na świecie ikon nauki czy sztuki. Szukaliśmy raczej osób i idei niszowych, które miały jednak wpływ na nasze dzisiejsze życie lub rozwój nauki, a przy tym były związane z Polską. Taki był klucz. Nie uciekliśmy całkowicie od oczywistych geniuszy, ale w naszym ujęciu powszechnie znany Edison nie wymyśla żarówki, lecz zachęca do oszczędności prądu w sanitariatach, a szerzej nieznany wynalazca walkie-takie, Henryk Magnuski przysiada zmęczony na korytarzu i skarży się na gabaryty ówczesnych kondensatorów - wyjaśnia Jan Malkiewicz, kierownik marketingu Ericpol i pomysłodawca projektu.

 

Do końca sierpnia artyści mają przygotować projekt rysunków, przez wrzesień zgromadzić potrzebne materiały, a sam proces nanoszenia postaci na ściany rozpocznie się w październiku. Firma Ericpol zamierza wewnątrz budynku umieścić kamery, które będą dokumentować postępy artystów, dzięki czemu każdy internauta będzie miał możliwość śledzenia podjętych działań.

 

Czterokondygnacyjny biurowiec został zaprojektowany przez biuro architektoniczne HORIZONE STUDIO. Obiekt powstaje na terenie dawnego ogrodu pałacowego Scheiblera oraz basenu Olimpia. Elewacje budynku stylem nawiązują do fabrycznych zabudowań Łodzi z XIX wieku. Głównymi elementami projektu są dwa skrzydła, połączone przeszklonym lobby.

 

W kompleksie o powierzchni całkowitej 10 500 mkw., znajdzie się ok. 750 stanowisk pracy, podziemny parking dla 90 samochodów, serwerownia, pomieszczenia socjalne, sale konferencyjne, a także kantyna. Obiekt jest trzecią łódzką inwestycją spółki, działającej na międzynarodowym rynku ICT. Frma posiada 4 biura w Polsce, a także trzy spółki zależne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, które razem współtworzą Grupę Ericpol, zatrudniającą łącznie ok. 1900 pracowników.

 

Według najnowszych informacji biurowiec ma być gotowy do 30 listopada.

Napisz pierwszy komentarz
mantra