Inter-bud Fabryczna - duży

Bogacz kupił dom Elizabeth Taylor

Najbogatszy człowiek świata, Meksykanin Carlos Slim kupił powierzchnie biurowe.

Najbogatszy człowiek świata, Meksykanin Carlos Slim kupił dom na Manhatanie. Za nieruchomość zapłacił gotówką, kosztowała 15,5 mln dol. Budynek znajduje się na 10 West 56th Street w Nowym Jorku, należał kiedyś do znanej aktorki Elizabeth Taylor i jej trzeciego męża Michaela Todd'a.

Budynek zostanie przeznaczony na cele komercyjne, znajdą się w nim powierzchnie biurowe. Poza tym Slim umieści w nim główne biuro swojego konglomeratu Grupo Carso.

Przedsiębiorstwa Slima stanowią ponad jedną trzecią kapitalizacji całej meksykańskiej giełdy i wytwarzają od 5 do 8 proc. krajowego PKB. Największe profity przynosi mu branża telekomunikacyjna, oprócz tego posiada ponad 200 spółek, w tym firmy ubezpieczeniowe, sieć sprzedaży detalicznej, kompanie wydobywcze, kolejowa i tytoniowa, bank oraz mnóstwo innych przedsiębiorstw – z których jedne budują platformy wiertnicze, inne sprzedają płyty CD.

Szacuje się, że fortuna Slima wynosi 74 mld. dol., dzięki czemu jest najbogatszym człowiekiem na świecie, tuż za nim uplasowali się Gates i Buffett.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra