City Space logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoRIS Kotes logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoKart Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoINTERBIURO logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Inwestorskie plany GTC

Fortyone, nowa inwestycja GTC w Serbii
Fortyone, nowa inwestycja GTC w Serbii
Spółka Globe Trade Centre SA z siedzibą w Warszawie planuje podwyższyć kapitał zakładowy w wyniku emisji akcji i wykorzystać wpływy z planowanej emisji w ciągu 18 miesięcy.

Spółka GTC SA poinformowała, że wpływy z planowanej emisji akcji zamierza wykorzystać w okresie do 18 miesięcy od zakończenia oferty. Jeżeli w tym okresie spółka podejmie zobowiązania lub zainwestuje mniej niż 90 proc. wpływów z oferty na wskazane inwestycje, GTC zainicjuje program odkupu akcji własnych o wartości pozostałych niewykorzystanych wpływów z oferty, przy czym cena odkupu jednej akcji nie będzie niższa niż cena emisyjna w ramach oferty powiększona o oprocentowanie naliczone według stawki 3M WIBOR za okres od otrzymania wpływów z oferty do przeprowadzenia wykupu akcji.

 

Zaplanowane na 13 października walne zgromadzenie akcjonariuszy rozpatrzy projekt emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Proponowanym dniem prawa poboru akcji nowej emisji, dematerializacji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie praw poboru do akcji oraz akcji nowej emisji jest 16 grudnia 2014 r. Za każdą akcję akcjonariuszowi będzie przysługiwało jedno prawo poboru.

 

GTC zamierza wykorzystać wpływy netto z oferty na realizację swojej nowej strategii nabywania nieruchomości generujących przychód z najmu, w których spółka będzie mogła wykreować wartość dodaną poprzez wykorzystanie regionalnej platformy operacyjnej i know-how w zakresie zarządzania nieruchomościami oprócz kontynuacji rozwoju organicznego w ramach istniejącego portfela nieruchomości.

 

Inwestycje będą badane i nabywane na podstawie kilku kryteriów:

 

  • nieruchomości biurowe i handlowe o standardzie instytucjonalnym;
  • położone w Warszawie lub innych głównych miastach Polski oraz w stolicach krajów CEE i SEE;
  • generujące przychody;
  • pozwalające na potencjalny wzrost przychodów z działalności operacyjnej netto na poziomie do 30 proc. poprzez m.in. przednajem (pre-leasing), wynajęcie powierzchni niewynajętych, podwyższenia stawek czynszu lub repozycjonowanie;
  • początkowy zwrot z kapitału na poziomie niskich kilkunastu procent;
  • potencjał wzrostu zwrotu z kapitału do kilkunastu procent dzięki aktywnemu zarządzaniu aktywami.

 

Inwestycje finansowane z wpływów z oferty będą dobierane i szczegółowo oceniane w oparciu o warunków rynkowych, a także możliwość osiągnięcia planowanego potencjalnego zwrotu z inwestycji. Spółka może inwestować samodzielnie lub łącznie z innymi podmiotami, co umożliwi większą dywersyfikację i zasięg portfela nieruchomości.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra