UNIMOR Development S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoNowy Styl Group logoGhelamco Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCHB14 logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoSpectra Development logoLobos Nieruchomości logoCOTEX Office Centre logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoPRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoOmnitech Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGłówka Pracuje logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTétris Poland logoCity Office logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Inwestorskie plany GTC

Fortyone, nowa inwestycja GTC w Serbii
Fortyone, nowa inwestycja GTC w Serbii
Spółka Globe Trade Centre SA z siedzibą w Warszawie planuje podwyższyć kapitał zakładowy w wyniku emisji akcji i wykorzystać wpływy z planowanej emisji w ciągu 18 miesięcy.

Spółka GTC SA poinformowała, że wpływy z planowanej emisji akcji zamierza wykorzystać w okresie do 18 miesięcy od zakończenia oferty. Jeżeli w tym okresie spółka podejmie zobowiązania lub zainwestuje mniej niż 90 proc. wpływów z oferty na wskazane inwestycje, GTC zainicjuje program odkupu akcji własnych o wartości pozostałych niewykorzystanych wpływów z oferty, przy czym cena odkupu jednej akcji nie będzie niższa niż cena emisyjna w ramach oferty powiększona o oprocentowanie naliczone według stawki 3M WIBOR za okres od otrzymania wpływów z oferty do przeprowadzenia wykupu akcji.

 

Zaplanowane na 13 października walne zgromadzenie akcjonariuszy rozpatrzy projekt emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Proponowanym dniem prawa poboru akcji nowej emisji, dematerializacji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie praw poboru do akcji oraz akcji nowej emisji jest 16 grudnia 2014 r. Za każdą akcję akcjonariuszowi będzie przysługiwało jedno prawo poboru.

 

GTC zamierza wykorzystać wpływy netto z oferty na realizację swojej nowej strategii nabywania nieruchomości generujących przychód z najmu, w których spółka będzie mogła wykreować wartość dodaną poprzez wykorzystanie regionalnej platformy operacyjnej i know-how w zakresie zarządzania nieruchomościami oprócz kontynuacji rozwoju organicznego w ramach istniejącego portfela nieruchomości.

 

Inwestycje będą badane i nabywane na podstawie kilku kryteriów:

 

  • nieruchomości biurowe i handlowe o standardzie instytucjonalnym;
  • położone w Warszawie lub innych głównych miastach Polski oraz w stolicach krajów CEE i SEE;
  • generujące przychody;
  • pozwalające na potencjalny wzrost przychodów z działalności operacyjnej netto na poziomie do 30 proc. poprzez m.in. przednajem (pre-leasing), wynajęcie powierzchni niewynajętych, podwyższenia stawek czynszu lub repozycjonowanie;
  • początkowy zwrot z kapitału na poziomie niskich kilkunastu procent;
  • potencjał wzrostu zwrotu z kapitału do kilkunastu procent dzięki aktywnemu zarządzaniu aktywami.

 

Inwestycje finansowane z wpływów z oferty będą dobierane i szczegółowo oceniane w oparciu o warunków rynkowych, a także możliwość osiągnięcia planowanego potencjalnego zwrotu z inwestycji. Spółka może inwestować samodzielnie lub łącznie z innymi podmiotami, co umożliwi większą dywersyfikację i zasięg portfela nieruchomości.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra