Interbiuro - duży

Colliers przejął Grupę AOS

Firma Colliers International przejęła większościowy pakiet udziałów w Grupie AOS, która będzie od tej pory działać pod marką „Colliers International” we Francji, Belgii, Hiszpanii, Maroku, Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwajcarii.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Właścicielem pozostałej części udziałów nadal będzie Gilles Betthaeuser, założyciel i prezes Grupy AOS, który nadal będzie kierował firmą. Dzięki zawartej transakcji firma Colliers będzie mogła rozwinąć działalność we Francji i w Belgii, a także rozszerzyć dotychczasową działalność na pozostałych rynkach, oferując klientom bogatszy asortyment usług: reprezentację najemców, zarządzanie projektami i doradztwo związane z organizacją miejsca pracy.

 

Możliwość rozwinięcia działalności na rynku francuskim – jednym z najważniejszych światowych rynków nieruchomości komercyjnych – była dla nas sprawą priorytetową. To, że będziemy mogli także rozszerzyć dotychczasową działalność na innych rynkach, oferując komplementarne i bardziej zróżnicowane usługi, sprawia, że przejęcie AOS to ważny etap w rozwoju naszej firmy w Europie – powiedział Chris McLernon, CEO w Colliers International na region EMEA. – Jesteśmy przekonani, że siła naszej globalnej platformy i marki Colliers pomoże naszym klientom odnosić jeszcze większe sukcesy dzięki rozwojowi i dywersyfikacji naszych dotychczasowych usług, między innymi w zakresie zarządzania nieruchomościami i majątkiem, wyceny nieruchomości oraz operacji na rynkach kapitałowych – dodał Chris McLernon.

 

Colliers International jest spółką zależną od FirstService Corporation (NASDAQ: FSRV; TSX: FSV). Raz jeszcze nasz sprawdzony model partnerskiej współpracy umożliwił zawarcie tak ważnej transakcji – powiedział Jay S. Hennick, założyciel i prezes FirstService Corporation. – FirstService i Colliers od lat dynamicznie się rozwijają dzięki współpracy z tak wybitnymi specjalistami jak Gilles Betthaeuser – liderami biznesu, kierującymi zespołami, które podchodzą do swojej pracy z ogromnym entuzjazmem oraz wolą osiągania sukcesów i kreowania wartości poprzez zapewnienie klientom zróżnicowanych usług. W imieniu całej naszej organizacji pragnę powitać Gillesa w naszym rosnącym zespole – dodał Jay S. Hennick.

 

Grupa AOS to jedna z czołowych europejskich firm, działających na rynku nieruchomości komercyjnych i usług konsultingowych związanych z organizacją miejsca pracy. Powstała w 1997 roku i zatrudnia ponad 450 specjalistów z branży nieruchomości, m.in. doradców, inżynierów, architektów, projektantów, kierowników projektów i analityków finansowych specjalizujących się w dziedzinie nieruchomości komercyjnych i instytucjonalnych. Eksperci AOS oferują szeroki asortyment usług od projektu koncepcyjnego po realizację. Roczne przychody AOS sięgają obecnie około 100 milionów USD.

 

Wzajemne dopasowanie naszych firm pod względem kultury i strategii było widoczne od początku – stwierdził Gilles Betthaeuser, prezes Grupy AOS. – Kultura organizacyjna Colliers jest podobna do naszej. Trudno dorównać tej firmie pod względem konsekwencji w dążeniu do ciągłej poprawy jakości usług, a jej globalna platforma zapewni naszym klientom wszelkie niezbędne możliwości realizowania przedsięwzięć. Cały nasz zespół wiąże ogromne nadzieje z tym nowym etapem w historii naszej firmy. Liczymy na jeszcze szybszy rozwój działalności w nadchodzących latach pod marką Colliers International – oświadczył Gilles Betthaeuser.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz