Forbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoCity Space logoNowy Styl Group logoTorus logoOlivia Business Centre logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoTétris Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoRIS Kotes logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoBusiness House logoKwiaty dla biura logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPodium Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Nowa siedziba Urzędu Dozoru Technicznego

Siedziba Urzędu Dozoru Technicznego w Bydgoszczy, fot. podczaszy-pa.com
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 2866,4 mkw., fot. podczaszy-pa.com
Dobiega końca budowa nowej siedziby Urzędu Dozoru Technicznego w Bydgoszczy. Biurowiec zostanie oddany do użytku w grudniu. Na koniec roku zaplanowano też przeniesienie do niego oddziału UDT.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 2866,4 mkw. W obiekcie zastosowano m.in. system klimatyzacji i wentylacji z rekuperacją, a także system monitoringu. Fasadę biurowca zdobią przeszklenia ułożone naprzemiennie z białą, aluminiową okładziną.

 

Projekt architektoniczny nowej siedziby UDT przygotowała PPA Podczaszy Pracownia Architektury z Krakowa, która wygrała konkurs zorganizowany przez Urząd Dozoru Technicznego w 2010 r. Generalnym wykonawcą jest firma „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. Biurowiec zlokalizowany jest przy ul. Kamiennej w przemysłowej części Bydgoszczy.

 

Urząd Dozoru Technicznego jest instytucją państwową, działającą w obszarze bezpieczeństwa urządzeń technicznych w oparciu akty prawne, kontynuując ponad stuletnią tradycję polskiego dozoru technicznego. Łącznie UDT posiada 29 oddziałów terenowych, rozmieszczonych na terytorium całej Polski.

 

PPA Podczaszy Pracownia Architektury to autorska pracownia architektoniczna, kompleksowo realizująca zlecenia we wszystkich fazach projektowych - od projektu koncepcyjnego poprzez projekt budowlany i wykonawczy. Firma uczestniczy również w wyborze wykonawcy i pełni nadzór autorski nad inwestycją.

 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o. funkcjonuje od 1991 roku. Powstało w wyniku przekształceń i przy udziale Bydgoskiego Przedsiębiorstwa Przemysłowego „PRZEMYSŁÓWKA” w Bydgoszczy. Spółka realizuje projekty jako generalny wykonawca oraz podwykonawca w zakresie budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego, inżynieryjnego i przemysłowego. W portfolio zrealizowanych projektów firma posiada m.in. Lotnisko Bydgoszcz, Naczelny Sąd Administracyjny w Bydgoszczy czy rewitalizację Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra