Torus logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoGhelamco Poland logoCity Office logoEcho Investment logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCHB14 logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLC Corp S.A. logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoNowy Styl Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoGTV Lighting logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoOlivia Business Centre logoOnyx Business Point logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Twitter rusza na podbój Chin

W przyszłym roku Twitter otworzy biuro w Hongkongu
W przyszłym roku Twitter otworzy biuro w Hongkongu
Gigant social media w pierwszym kwartale 2015 r. otwiera biuro w Hongkongu.

Twitter od 2009 roku ma zakaz działalności w Chinach, których władze obawiają się, że amerykański portal może być wykorzystywany do organizowania antyrządowych protestów. Mimo nałożonego zakazu, obecna strategia serwisu zakłada jednak rozwój w regionie Azji, w tym także w Państwie Środka.

 

W hongkońskim biurze znajdzie się siedziba działów związanych ze sprzedażą. Będzie to już piąte – po Singapurze, Tokio, Seulu i Sydney – centrum usług Twittera w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Choć w zeszłym miesiącu baza użytkowników Twittera powiększyła się o 23 proc., organizacja boryka się z problemem spadku działalności aktualnych osób posiadających konto w serwisie. Ponadto w br. o ok. 36 proc. spadły akcje firmy na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a przychody w czwartym kwartale 2014 r. mogą nie spełnić minimalnych oczekiwań. Przedsiębiorstwo nie ukrywa, że malejące zainteresowanie portalem i spadająca wartość organizacji są głównym powodem ekspansji.

 

Twitter został założony w 2006 roku przez Jacka Dorseya, Evana Williamsa oraz Biza Stonea. 7 listopada 2013 portal zadebiutował na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra