Vastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoPRO-INVEST S.A. logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArchicom logoNowy Styl Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEcho Investment logoFYI Commercial Consulting logoGTV Lighting logoCHB14 logoPartner Capital Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTorus logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

W razie zgubienia karty płatniczej...

Aby zablokować utraconą kartę płatniczą, wystarczy zadzwonić pod jeden, wspólny dla niemal wszystkich banków numer: 828 828 828.

Narzędzie wprowadzone przez Związek Banków Polskich we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych, bez konieczności posiadania lub szukania numeru telefonu do konkretnego banku.

 

Dzwoniąc pod nr (+48) 828 828 828 z każdego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, można zastrzec utraconą - zgubioną lub skradzioną - kartę płatniczą. Umożliwia to zautomatyzowana infolinia IVR, wykorzystująca technologię rozpoznawania mowy. Posiadacz karty po wypowiedzeniu nazwy banku zostanie przekierowany do właściwej infolinii wydawcy. System rozpoznaje nazwy banku wypowiedziane na różne sposoby, z uwzględnieniem nazw oficjalnych i obiegowych, skrótów, a w przypadku nazw banków o niepolskim brzmieniu, będzie umożliwiał rozpoznawanie nazwy w oryginalnym języku. Operator przekonuje, że dzięki elementowi sztucznej inteligencji, system będzie samoczynnie douczać się po każdej rozmowie. Narzędzie może równolegle obsługiwać wiele połączeń.

 

Jedynym ponoszonym kosztem dla właściciela karty jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat operatora. Narzędzie nagrywa rozmowę, ale tylko od momentu połączenia się z systemem do przekierowania do banku. Rozmowa pomiędzy użytkownikiem a bankiem nie jest rejestrowana.

 

Narzędzie jest elementem sieci bezpieczeństwa systemu kart płatniczych w Polsce, a także ma służyć popularyzacji posługiwania się kartami oraz rozwojowi obrotu bezgotówkowego. Do Systemu przystąpiło większość banków, oferujących w Polsce karty płatnicze.

 

Zgodnie ze stanem podanym przez NBP, na koniec czerwca 2014 r., na polskim rynku znajdowało się w obiegu 35,2 mln kart płatniczych. Największy udział miały karty debetowe (81, 9 proc.) i kredytowe (17,3 proc.). Najrzadziej Polacy sięgali po karty obciążeniowe (zaledwie 0,8 proc. ogółu kart płatniczych w Polsce). Wciągu ostatniego roku znacząco wzrosła liczba kart z funkcją płatności zbliżeniowej - według raportu NetB@nk przygotowanego przez ZBP ich liczba w Polsce osiągnęła poziom 20 milionów sztuk.

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra