Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoCity Space logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoBusiness House logoRIS Kotes logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoSpectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

W razie zgubienia karty płatniczej...

Aby zablokować utraconą kartę płatniczą, wystarczy zadzwonić pod jeden, wspólny dla niemal wszystkich banków numer: 828 828 828.

Narzędzie wprowadzone przez Związek Banków Polskich we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych, bez konieczności posiadania lub szukania numeru telefonu do konkretnego banku.

 

Dzwoniąc pod nr (+48) 828 828 828 z każdego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, można zastrzec utraconą - zgubioną lub skradzioną - kartę płatniczą. Umożliwia to zautomatyzowana infolinia IVR, wykorzystująca technologię rozpoznawania mowy. Posiadacz karty po wypowiedzeniu nazwy banku zostanie przekierowany do właściwej infolinii wydawcy. System rozpoznaje nazwy banku wypowiedziane na różne sposoby, z uwzględnieniem nazw oficjalnych i obiegowych, skrótów, a w przypadku nazw banków o niepolskim brzmieniu, będzie umożliwiał rozpoznawanie nazwy w oryginalnym języku. Operator przekonuje, że dzięki elementowi sztucznej inteligencji, system będzie samoczynnie douczać się po każdej rozmowie. Narzędzie może równolegle obsługiwać wiele połączeń.

 

Jedynym ponoszonym kosztem dla właściciela karty jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat operatora. Narzędzie nagrywa rozmowę, ale tylko od momentu połączenia się z systemem do przekierowania do banku. Rozmowa pomiędzy użytkownikiem a bankiem nie jest rejestrowana.

 

Narzędzie jest elementem sieci bezpieczeństwa systemu kart płatniczych w Polsce, a także ma służyć popularyzacji posługiwania się kartami oraz rozwojowi obrotu bezgotówkowego. Do Systemu przystąpiło większość banków, oferujących w Polsce karty płatnicze.

 

Zgodnie ze stanem podanym przez NBP, na koniec czerwca 2014 r., na polskim rynku znajdowało się w obiegu 35,2 mln kart płatniczych. Największy udział miały karty debetowe (81, 9 proc.) i kredytowe (17,3 proc.). Najrzadziej Polacy sięgali po karty obciążeniowe (zaledwie 0,8 proc. ogółu kart płatniczych w Polsce). Wciągu ostatniego roku znacząco wzrosła liczba kart z funkcją płatności zbliżeniowej - według raportu NetB@nk przygotowanego przez ZBP ich liczba w Polsce osiągnęła poziom 20 milionów sztuk.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra