BC INVESTMENTS sp z o.o. logoPartner Capital Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoCHB14 logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoPRO-INVEST S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBusiness House logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGhelamco Poland logoCOTEX Office Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoAluprof S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoKart Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLobos Nieruchomości logoOnyx Business Point logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSchüco International Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Kapelanka – oficjalne otwarcie

Kapelanka 42
Kapelanka 42 składa się z dwóch budynków, łącznie oferujących ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej
W czwartek 20 listopada odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Kapelanki 42 – pierwszego biurowca Skanska w Krakowie.

Kapelanka 42 powstała w ciągu niespełna dwóch lat od rozpoczęcia inwestycji. Budynki zostały oddane do użytku w drugim i trzecim kwartale br. i oferują ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Oba są niemal w całości wynajęte, głównie firmom, świadczącym usługi dla biznesu, w tym m.in. spółkom SAB Miller, Apriso (część Dassault Systèmes), Sygnity, Tesco, Skanska i restauracji Olimp. Jeden z budynków na początku listopada został sprzedany polskiemu funduszowi REINO Dywidenda FIZ, zarządzanemu przez REINO Partners.

 

Kapelanka 42 to nasz wkład w rozwój stolicy Małopolski, której dynamiczny wzrost z przyjemnością obserwujemy w ostatnich latach. Kraków już w tej chwili jest jedną z najatrakcyjniejszych na świecie lokalizacji dla inwestorów sektora usług oraz IT. Dostarczamy firmom nowoczesną przestrzeń biurową w miejscach, które są najlepszą bazą do ich dalszego wzrostu. Jednocześnie dbamy o to, by nasze budynki wpisywały się w przestrzeń miejską i były budowane z myślą o ludziach, służąc jako przyjazne, nowe miejsca do pracy. Sukces komercjalizacji kompleksu zachęca nas do planowania i realizacji kolejnych projektów w mieście - mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

 

Budynki Kapelanka 42 wyróżniają się zastosowaniem wielu zielonych rozwiązań, minimalizujących wpływ na środowisko. Kompleks będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold.

 

Projekt budynku opracowała śląska pracownia medusa group, a jego generalnym wykonawcą była firma Skanska S.A.

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra