Porto Office B Sp. z o.o. logoCity Space logoNowy Styl Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoOmnitech Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logoCHB14 logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGłówka Pracuje logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoPRO-INVEST S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBusiness House logoINTERBIURO logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLC Corp S.A. logoOnyx Business Point logoFYI Commercial Consulting logoCity Office logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGTV Lighting logoEcho Investment logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Kapelanka – oficjalne otwarcie

Kapelanka 42
Kapelanka 42 składa się z dwóch budynków, łącznie oferujących ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej
W czwartek 20 listopada odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Kapelanki 42 – pierwszego biurowca Skanska w Krakowie.

Kapelanka 42 powstała w ciągu niespełna dwóch lat od rozpoczęcia inwestycji. Budynki zostały oddane do użytku w drugim i trzecim kwartale br. i oferują ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Oba są niemal w całości wynajęte, głównie firmom, świadczącym usługi dla biznesu, w tym m.in. spółkom SAB Miller, Apriso (część Dassault Systèmes), Sygnity, Tesco, Skanska i restauracji Olimp. Jeden z budynków na początku listopada został sprzedany polskiemu funduszowi REINO Dywidenda FIZ, zarządzanemu przez REINO Partners.

 

Kapelanka 42 to nasz wkład w rozwój stolicy Małopolski, której dynamiczny wzrost z przyjemnością obserwujemy w ostatnich latach. Kraków już w tej chwili jest jedną z najatrakcyjniejszych na świecie lokalizacji dla inwestorów sektora usług oraz IT. Dostarczamy firmom nowoczesną przestrzeń biurową w miejscach, które są najlepszą bazą do ich dalszego wzrostu. Jednocześnie dbamy o to, by nasze budynki wpisywały się w przestrzeń miejską i były budowane z myślą o ludziach, służąc jako przyjazne, nowe miejsca do pracy. Sukces komercjalizacji kompleksu zachęca nas do planowania i realizacji kolejnych projektów w mieście - mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

 

Budynki Kapelanka 42 wyróżniają się zastosowaniem wielu zielonych rozwiązań, minimalizujących wpływ na środowisko. Kompleks będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold.

 

Projekt budynku opracowała śląska pracownia medusa group, a jego generalnym wykonawcą była firma Skanska S.A.

Napisz pierwszy komentarz
mantra