RIS Kotes logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoTétris Poland logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoPodium Investment logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoINTER-BUD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Kapelanka – oficjalne otwarcie

Kapelanka 42
Kapelanka 42 składa się z dwóch budynków, łącznie oferujących ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej
W czwartek 20 listopada odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Kapelanki 42 – pierwszego biurowca Skanska w Krakowie.

Kapelanka 42 powstała w ciągu niespełna dwóch lat od rozpoczęcia inwestycji. Budynki zostały oddane do użytku w drugim i trzecim kwartale br. i oferują ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Oba są niemal w całości wynajęte, głównie firmom, świadczącym usługi dla biznesu, w tym m.in. spółkom SAB Miller, Apriso (część Dassault Systèmes), Sygnity, Tesco, Skanska i restauracji Olimp. Jeden z budynków na początku listopada został sprzedany polskiemu funduszowi REINO Dywidenda FIZ, zarządzanemu przez REINO Partners.

 

Kapelanka 42 to nasz wkład w rozwój stolicy Małopolski, której dynamiczny wzrost z przyjemnością obserwujemy w ostatnich latach. Kraków już w tej chwili jest jedną z najatrakcyjniejszych na świecie lokalizacji dla inwestorów sektora usług oraz IT. Dostarczamy firmom nowoczesną przestrzeń biurową w miejscach, które są najlepszą bazą do ich dalszego wzrostu. Jednocześnie dbamy o to, by nasze budynki wpisywały się w przestrzeń miejską i były budowane z myślą o ludziach, służąc jako przyjazne, nowe miejsca do pracy. Sukces komercjalizacji kompleksu zachęca nas do planowania i realizacji kolejnych projektów w mieście - mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

 

Budynki Kapelanka 42 wyróżniają się zastosowaniem wielu zielonych rozwiązań, minimalizujących wpływ na środowisko. Kompleks będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold.

 

Projekt budynku opracowała śląska pracownia medusa group, a jego generalnym wykonawcą była firma Skanska S.A.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra