Bałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKwiaty dla biura logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoKart Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Wieczne pióra nadal ekskluzywne

Mimo że ręczne pisanie coraz częściej zastępowane jest stukaniem w klawiaturę, wieczne pióro nadal stanowii jeden z najpopularniejszych prezentów świątecznych nie tylko dla miłośników kaligrafii.

Wieczne pióro symbolizuje luksus i elegancję, stąd stanowi jeden z najchętniej wręczanych prezentów w świecie biznesu i polityki. Ekskluzywne, powlekane złotem, dyskretnie inkrustowane diamentami, ze złotą lub platynową stalówką podkreślą profesjonalizm i klasę właściciela.

 

W Polsce pióra wieczne są bardzo dobrym pomysłem na prezent, ponieważ nawiązują do kultury pisania, w ogóle do kultury bycia lepszym człowiekiem. Nowoczesność serwuje nam elektroniczne media, tablety, one oczywiście bardzo pomagają na co dzień organizować czas, ale nic nie zastąpi kawałka papieru, pióra oraz ręcznego pisma – uważa Marcin Pęszko, członek zarządu Prime Line.

 

Jednak w życiu codziennym nie tylko coraz rzadziej sięgamy po wieczne pióro, ale nawet po zwykły długopis. W niektórych amerykańskich szkołach zniesiono już nawet obowiązek nauki ręcznego pisma – nauczyciele mogą wybrać, czy wolą uczyć dzieci kaligrafii, czy szybkiego pisania na klawiaturze. Coraz częściej dzieci zaczynają pisać na komputerze, niż ręcznie, co prowadzi do zaniku zdolności prawidłowego chwytania i trzymania długopisu. Badania dowodzą jednak, że kaligrafowanie rozwija u dzieci umiejętność formułowania myśli i budowania logicznych wypowiedzi, a także poprawia koncentrację i uczy kreatywności.

 

Dzieci nie są w stanie długo pisać, ponieważ bardzo szybko się męczą. Ale pióra wieczne albo ołówki niektórych producentów mają specjalne wgłębienia, są dla leworęcznych, są dla praworęcznych, a im wcześniej zaczniemy ćwiczyć, tym lepiej oczywiście. Można robić wszystko w smartfonach, ale samo pisanie też jest przyjemnością. Więc jeżeli ktoś daje komuś w prezencie pióro wieczne, to daje tak jakby kawałek siebie i proponuje: „Ty też znajdź chwilę dla siebie, wyraź siebie, a nie tylko stukaj palcem” – mówi Marcin Pęszko.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra