AWIM Grupa Inwestycyjna logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoCHB14 logoDorbud S.A. logoPartner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoLC Corp S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoCity Space logoBusiness House logoOmnitech Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Wieczne pióra nadal ekskluzywne

Mimo że ręczne pisanie coraz częściej zastępowane jest stukaniem w klawiaturę, wieczne pióro nadal stanowii jeden z najpopularniejszych prezentów świątecznych nie tylko dla miłośników kaligrafii.

Wieczne pióro symbolizuje luksus i elegancję, stąd stanowi jeden z najchętniej wręczanych prezentów w świecie biznesu i polityki. Ekskluzywne, powlekane złotem, dyskretnie inkrustowane diamentami, ze złotą lub platynową stalówką podkreślą profesjonalizm i klasę właściciela.

 

W Polsce pióra wieczne są bardzo dobrym pomysłem na prezent, ponieważ nawiązują do kultury pisania, w ogóle do kultury bycia lepszym człowiekiem. Nowoczesność serwuje nam elektroniczne media, tablety, one oczywiście bardzo pomagają na co dzień organizować czas, ale nic nie zastąpi kawałka papieru, pióra oraz ręcznego pisma – uważa Marcin Pęszko, członek zarządu Prime Line.

 

Jednak w życiu codziennym nie tylko coraz rzadziej sięgamy po wieczne pióro, ale nawet po zwykły długopis. W niektórych amerykańskich szkołach zniesiono już nawet obowiązek nauki ręcznego pisma – nauczyciele mogą wybrać, czy wolą uczyć dzieci kaligrafii, czy szybkiego pisania na klawiaturze. Coraz częściej dzieci zaczynają pisać na komputerze, niż ręcznie, co prowadzi do zaniku zdolności prawidłowego chwytania i trzymania długopisu. Badania dowodzą jednak, że kaligrafowanie rozwija u dzieci umiejętność formułowania myśli i budowania logicznych wypowiedzi, a także poprawia koncentrację i uczy kreatywności.

 

Dzieci nie są w stanie długo pisać, ponieważ bardzo szybko się męczą. Ale pióra wieczne albo ołówki niektórych producentów mają specjalne wgłębienia, są dla leworęcznych, są dla praworęcznych, a im wcześniej zaczniemy ćwiczyć, tym lepiej oczywiście. Można robić wszystko w smartfonach, ale samo pisanie też jest przyjemnością. Więc jeżeli ktoś daje komuś w prezencie pióro wieczne, to daje tak jakby kawałek siebie i proponuje: „Ty też znajdź chwilę dla siebie, wyraź siebie, a nie tylko stukaj palcem” – mówi Marcin Pęszko.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra