Archicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoALLCON INVESTMENT logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoEcophon Saint-Gobain logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoTriGranit Corporation logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCHB14 logoHexagon logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoCity Space logoDorbud S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoBusiness House logoPRO-INVEST S.A. logoINTERBIURO logoPartner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoCOTEX Office Centre logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoWOMAK HOLDING logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Firmy stawiają na mobilność

W polskich firmach rośnie zapotrzebowanie na technologie mobilne, pozwalające przedsiębiorcom zaoszczędzić czas, zmniejszyć ograniczenia lokalizacyjne i zwiększyć skuteczność pracy.

Używanie smartfonów to sposób na poprawienie skuteczności działania wielu firm. Dzięki technologiom mobilnym firmy mają dostęp zarówno do zasobów wewnętrznych firmy z różnych miejsc, co pozwala pracownikom mobilnym na bardziej efektywne zarządzanie informacją, jak i dotarcie do klientów, którzy znajdują się w różnych częściach kraju czy świata. Technologie mobilne zmniejszają ograniczenia geograficzne, lokalizacyjne oraz przyspieszają efektywność pracy przedsiębiorstwa – uważa Marcin Reichman z Microsoft Devices.

 

Oszczędność czasu przekłada się na oszczędność pieniędzy i optymalizację działań biznesowych. Przykładowo, dyrektor finansowy, mający dzięki chmurze dostęp do wszystkich zasobów firmy, łatwiej i szybciej może zweryfikować dane; a agenci handlowi i zespoły sprzedaży, wykorzystujący w pracy urządzenia mobilne, mają stały dostęp do najnowszych informacji produktowych czy zaktualizowanych cenników. Pozwala im to szybko reagować na zmiany rynkowe i dostosowanie do nich oferty.

 

W ostatnich latach tradycyjne komórki sukcesywnie zastępowane są smartfonami. Przybywa osób korzystających z mobilnej poczty, kalendarza i oprogramowania, związanego z możliwością zarządzania zadaniami pracownika.

 

Zapotrzebowanie na urządzenia mobilne szybko rośnie. Związane jest to przede wszystkim z rozwojem technologii chmurowej, szeroko pojętej mobilności oraz aplikacji mobilnych. Firmy coraz bardziej stawiają na mobilność swoich pracowników, w związku z tym coraz więcej smartfonów ląduje w kieszeniach klientów biznesowych – komentuje Reichman.

 

Na zachodzące w społeczeństwie zmiany szybko reaguje rynek oprogramowania, który dostarcza coraz to nowych narzędzi, w tym specjalistycznych aplikacji, pozwalających na zarządzanie klientami. Ponadto smartfony umożliwiają dostęp do takich narzędzi biurowych, jak edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra