Galicyjska Investment Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTétris Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoForbo Flooring Systems Polska logoGTV Lighting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Firmy stawiają na mobilność

W polskich firmach rośnie zapotrzebowanie na technologie mobilne, pozwalające przedsiębiorcom zaoszczędzić czas, zmniejszyć ograniczenia lokalizacyjne i zwiększyć skuteczność pracy.

Używanie smartfonów to sposób na poprawienie skuteczności działania wielu firm. Dzięki technologiom mobilnym firmy mają dostęp zarówno do zasobów wewnętrznych firmy z różnych miejsc, co pozwala pracownikom mobilnym na bardziej efektywne zarządzanie informacją, jak i dotarcie do klientów, którzy znajdują się w różnych częściach kraju czy świata. Technologie mobilne zmniejszają ograniczenia geograficzne, lokalizacyjne oraz przyspieszają efektywność pracy przedsiębiorstwa – uważa Marcin Reichman z Microsoft Devices.

 

Oszczędność czasu przekłada się na oszczędność pieniędzy i optymalizację działań biznesowych. Przykładowo, dyrektor finansowy, mający dzięki chmurze dostęp do wszystkich zasobów firmy, łatwiej i szybciej może zweryfikować dane; a agenci handlowi i zespoły sprzedaży, wykorzystujący w pracy urządzenia mobilne, mają stały dostęp do najnowszych informacji produktowych czy zaktualizowanych cenników. Pozwala im to szybko reagować na zmiany rynkowe i dostosowanie do nich oferty.

 

W ostatnich latach tradycyjne komórki sukcesywnie zastępowane są smartfonami. Przybywa osób korzystających z mobilnej poczty, kalendarza i oprogramowania, związanego z możliwością zarządzania zadaniami pracownika.

 

Zapotrzebowanie na urządzenia mobilne szybko rośnie. Związane jest to przede wszystkim z rozwojem technologii chmurowej, szeroko pojętej mobilności oraz aplikacji mobilnych. Firmy coraz bardziej stawiają na mobilność swoich pracowników, w związku z tym coraz więcej smartfonów ląduje w kieszeniach klientów biznesowych – komentuje Reichman.

 

Na zachodzące w społeczeństwie zmiany szybko reaguje rynek oprogramowania, który dostarcza coraz to nowych narzędzi, w tym specjalistycznych aplikacji, pozwalających na zarządzanie klientami. Ponadto smartfony umożliwiają dostęp do takich narzędzi biurowych, jak edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra