Kinnarps nowy

EKO Krucza House z zielonym certyfikatem

Krucza House
Lobby w Krucza House
W warszawskim biurowcu Krucza House, zarządzanym przez Kulczyk Silverstein Properties zakończył się proces certyfikacji w systemie BREEAM In-Use.

Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Kruczej 24/26 otrzymała oceny Very Good za budynek i zarządzanie obiektem. Głównymi najemcami biurowca są firmy z Grupy Kulczyk Investments.To czwarty a zarazem ostatni budynek z portfela KSP, który otrzymał zielony certyfikat BREEAM In-Use. Dodatkowo, w ramach zielonej polityki firmy, od 2015 r. wszystkie nasze nieruchomości będą zasilane energią uzyskiwaną ze źródeł odnawialnych – komentuje Beata Jońska, Head of Property Management Team, odpowiedzialna z ramienia KSP za przeprowadzenie procedury certyfikacji.

 

Proces certyfikacji udało się sprawnie i stosunkowo szybko przeprowadzić. Zarządca dzięki wdrożeniu zasad certyfikacji miał możliwość rozbudowania swoich istniejących procedur o dodatkowe, pro-środowiskowe zagadnienia. Certyfikacja pozwoliła też na porównanie między sobą poszczególnych budynków z całego portfolio zarządzanego przez KSP oraz na identyfikację obszarów dla potencjalnych ulepszeń. Uzyskane wyniki, szczególnie w obszarze zarządzania, świadczą o wysokim poziomie i profesjonalizmie. Na uwagę zasługuje też fakt uzyskania oceny Very Good Part 1 Asset (ocena właściwości budynku) dla Ufficio Primo i Krucza House - dr inż. Marcin Gawroński, Assesor w Grontmij Polska.

 

Krucza House jest sześciopiętrowym budynkiem biurowym, wybudowanym w latach pięćdziesiątych. Zlokalizowany w warszawskim CBD, w pobliżu parlamentu, ministerstw i ambasad dostarcza 6300 mkw. powierzchni biurowej oraz towarzyszącej na parterze handlow-usługowej. Nieruchomość jest własnością Kulczyk Real Estate Holding. Wizytówką zmodernizowanego biurowca jest przestronne lobby z kolumnami, ozdobionymi przez artystę Leona Tarasewicza - polskiego malarza białoruskiego pochodzenia i profesora sztuk plastycznych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz