PGE Narodowy

Wznowienie KCB

Ponownie ruszyła budowa Katowickiego Centrum Biznesu przy ul. Korfantego. Inwestorem jest katowicki biznesmen Maciej Jaglarz.

Ponownie ruszyła budowa Katowickiego Centrum Biznesu przy ul. Korfantego. Inwestorem jest katowicki biznesmen Maciej Jaglarz. Marcin Pawlik, który jest odpowiedzialny za inwestycję, wyjaśnia, że niebawem rozpocznie się nadbudowa dodatkowej kondygnacji. W sumie wszystkich kondygnacji będzie osiem. Podziemny parking już istnieje. Zamiarem inwestora jest stworzenie w biurowcu centrum finansowego – podaje „Dziennik Zachodni”.

Historia KCB ciągnie się lat 90., kiedy to władze Katowic założyły spółkę z austriacką firmą IAEG. Miasto miało udostępnić miejsce na budowę, natomiast IAEG pieniądze do tego niezbędne. Spółka jednak nie płaciła wykonawcom, dlatego zatrzymano budowę, pozostawiając jedynie szkielet biurowca, który szpecił miasto.

W 2007 r. irlandzka firma Howard Europe planowała przerobić szkielet w hotel, jednak bezskutecznie. W 2010 r. rozpoczętą inwestycję kupił katowicki biznesmen Maciej Jaglarz. Nabywając pobliską działkę, zagwarantował także dodatkowe miejsce na parking.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
PGE Narodowy
mantra