Vastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoHexagon logoPRO-INVEST S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcophon Saint-Gobain logoGhelamco Poland logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoCHB14 logoNowy Styl Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPartner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBREMA Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoLobos Nieruchomości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBusiness House logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Krakowskie Allegro już działa

5 lutego zainaugurowano działalność nowego biura Allegro w Krakowie. Pracę znajdzie w nim kilkudziesięciu specjalistów z zakresu nowych technologii, takich jak rozwiązania mobilne, platforma e-commerce czy big data.

Krakowskie biuro będzie już piątą siedzibą Allegro w Polsce – po Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Toruniu. Szefem zespołu został Wojciech Burkot - Chief Technology Officer w Allegro, inżynier z wieloletnim doświadczeniem, który wcześniej nadzorował pracę IT Google w Polsce. Otwarcie biura w Krakowie stanowi część nowej strategii Allegro, mającej na celu dostarczanie jak najlepszych narzędzi do szeroko rozumianego handlu w Internecie.

 

Decyzja o uruchomieniu kolejnego biura w stolicy Małopolski wynikała z faktu, że jest to miasto o największym potencjale dla rozwoju sektora zaawansowanych technologii w Polsce., co potwierdza fakt, iż w latach 2009-2013 w Krakowie odnotowano 40 proc. wzrost liczby firm działających w tym obszarze. Ponadto funkcjonujące w Krakowie uniwersytety i uczelnie techniczne sprawiają, że na rynku przybywa regularnie 2 tys. absolwentów kierunków informatycznych. Społeczność firm nowoczesnych technologii oraz osób zainteresowanych tematyką technologii IT współtworzy w regionie liczne wydarzenia technologiczne oraz aktywnie uczestniczy w ściąganiu nowych graczy na rynek.

 

Allegro jest uczestnikiem, sponsorem, patronem wielu imprez z obszaru IT, takich jak hackatony, startup weekendy, konferencje branżowe. Wierzymy, że silne społeczności IT mają znaczenie dla rozwoju lokalnych środowisk, bo tworzą miejsca pracy i podnoszą potencjał przedsiębiorców i pracowników z regionów. Takie działania podejmować będziemy także w Krakowie, dlatego właśnie na otwarcie zorganizowaliśmy spotkanie programistów, którzy będą rozwiązywać zagadnienia z obszaru Big Data – komentuje Przemysław Budkowski, VP Marketplaces CEE w Naspers Group, do której należy m.in. Allegro.

 

Allegro nadal prowadzi rekrutację do krakowskiego biura.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra