Business House logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoKontor logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoTorus logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Po SMYKU niedługo nie będzie śladu

CEDET - wizualizacja
CEDET od strony torowiska
U zbiegu Al. Jerozolimskich i ulicy Kruczej trwa wyburzanie dawnego Centralnego Domu Towarowego, na miejscu którego spółka Immobel Poland zamierza zrealizować biurowiec CEDET.

Gazeta Wyborcza poinformowała, że na placu rozbiórki wyburzono już parterową część budynku od strony parkingu, w której niegdyś mieściły się delikatesy SMYK. Wyróżniała się ona charakterystycznym żelbetowym „skrzydłem” dachu nad wejściem. Po zakończeniu tej fazy prac, roboty przeniosą się do części biurowej SMYKA od strony ul. Kruczej.

 

Centralny Dom Towarowy był modernistycznym projektem autorstwa architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego. Budynek został zbudowany w latach 50. XX wieku, stanowiąc tym samym realizację marzeń o nowej i awangardowej stolicy, będącej handlową wizytówką miasta i miejscem spotkań warszawiaków. Według architektów był „lampionem” oświetlającym ówczesną Warszawę. Po tragicznym pożarze w 1975 r., w wyniku pośpiesznej i niestarannej odbudowy zatracono unikatową architekturę tego obiektu.

 

Inwestycja prowadzona w porozumieniu ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków przewiduje zachowanie zabytkowych elementów konstrukcji budynku, przywrócenie oryginalnej, historycznej elewacji, z charakterystycznymi pionowymi i poziomymi podziałami.

 

CEDET będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie znajdą się energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Najemcy budynku korzystać będą mogli z rowerowni wraz z szatniami i prysznicami. Obiekt zostanie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Za projekt modernizacji i rozbudowy budynku odpowiada konsorcjum pracowni architektonicznych AMC - Andrzej Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.

 

Łącznie obiekt zaoferuje 22 050 mkw. powierzchni, z czego 15 000 mkw. stanowić będą biura klasy A+, a 7050 mkw. - lokale handlowe. Obiekt będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne. Biura ulokowane zostaną na piętrach od 1 do 6, a przestrzenie handlowe na poziomach -1, 0 i +1. Na podziemnych kondygnacjach (-2, -3 oraz -4) dostępny będzie parking ze 140 miejscami postojowymi. Wejście dla użytkowników powierzchni biurowej oraz reprezentacyjny hol znajdą się od strony ul. Kruczej. Lokale handlowe w budynku dostępne będą dla klientów bezpośrednio z ulicy. Zgodnie z harmonogramem realizacja inwestycji powinna zakończyć się w I kwartale 2017 r.

 

Immobel SA aktywnie działa na rynku deweloperskim w Belgii, Luksemburgu i Polsce. Firma inwestuje w sektorze powierzchni biurowych, mieszkaniowych oraz realizuje inwestycje w tzw. segmencie landbanking. Do najbardziej prestiżowych inwestycji Immobel należą projekty deweloperskie zrealizowane m.in. dla Parlamentu Europejskiego czy Policji Federalnej w Brukseli. W 2011 r. spółka rozpoczęła działalność na rynku polskim. Aktualnie w jej polskim portfolio znajdują się projekty, takie jak: poznański Okrąglak i Kwadraciak, osiedle mieszkaniowe Eko Natolin, realizowane w joint venture ze spółką Griffin Real Estate, a także inne tereny inwestycyjne pod przyszłą zabudowę biurową. Wszystkie projekty biurowe Immobel są realizowane zgodnie z normami określonymi przez Building Research Establishment.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra