UNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoLC Corp S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTorus logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoGTV Lighting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCity Space logoArchicom logoKart Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGłówka Pracuje logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoTétris Poland logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoKwiaty dla biura logoCity Office logoGhelamco Poland logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCHB14 logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcho Investment logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

e-L4

źródło: blogprawny.ghmw.pl
źródło: blogprawny.ghmw.pl
Od 1 stycznia lekarze mogą wystawiać pacjentom zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej. Tradycyjne L4 mają być honorowane jeszcze do końca 2017 r.

E-zwolnienia będą przesyłane do ZUS-u i pracodawców drogą elektroniczną prosto z gabinetów lekarskich. Celem wprowadzonego rozwiązania jest usprawnienie obiegu dokumentów i uproszczenie procedury, a co za tym idzie - oszczędzenie czasu, który pacjenci i lekarze tracili na własnoręczne przekazywanie druków.

 

Sekretarz Naczelnej Izby Lekarskiej dr n. med. Konstanty Radziwiłł zaznacza, że warunkiem wprowadzenia tych innowacji jest przede wszystkim istnienie infrastruktury, która to umożliwi. Oznacza to konieczność wyposażenia gabinetów lekarskich w komputery, odpowiednie programy i przyłącza, gwarantujące bezpieczne przesyłanie danych pacjentów.

 

Modernizacja wiąże się oczywiście ze sporymi nakładami pieniężnymi. Konstanty Radziwiłł wskazuje, że koszty tych działań spadną na ZUS jako podmiot, który powinien odpowiadać za finansowanie wystawiania L4. Byłoby niedobrze, gdyby to zakłady opieki zdrowotnej i lekarze musieli wydać kolejne pieniądze, by przystosować się do systemu – komentuje sekretarz NIL.

 

Z powodu braku odpowiedniej infrastruktury innowacje na razie wprowadzane są tylko tam, gdzie jest to już możliwe.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra