UNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGTV Lighting logoTétris Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoINTERBIURO logoForbo Flooring Systems Polska logoSpectra Development logoKontor logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAgrobex Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

e-L4

źródło: blogprawny.ghmw.pl
źródło: blogprawny.ghmw.pl
Od 1 stycznia lekarze mogą wystawiać pacjentom zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej. Tradycyjne L4 mają być honorowane jeszcze do końca 2017 r.

E-zwolnienia będą przesyłane do ZUS-u i pracodawców drogą elektroniczną prosto z gabinetów lekarskich. Celem wprowadzonego rozwiązania jest usprawnienie obiegu dokumentów i uproszczenie procedury, a co za tym idzie - oszczędzenie czasu, który pacjenci i lekarze tracili na własnoręczne przekazywanie druków.

 

Sekretarz Naczelnej Izby Lekarskiej dr n. med. Konstanty Radziwiłł zaznacza, że warunkiem wprowadzenia tych innowacji jest przede wszystkim istnienie infrastruktury, która to umożliwi. Oznacza to konieczność wyposażenia gabinetów lekarskich w komputery, odpowiednie programy i przyłącza, gwarantujące bezpieczne przesyłanie danych pacjentów.

 

Modernizacja wiąże się oczywiście ze sporymi nakładami pieniężnymi. Konstanty Radziwiłł wskazuje, że koszty tych działań spadną na ZUS jako podmiot, który powinien odpowiadać za finansowanie wystawiania L4. Byłoby niedobrze, gdyby to zakłady opieki zdrowotnej i lekarze musieli wydać kolejne pieniądze, by przystosować się do systemu – komentuje sekretarz NIL.

 

Z powodu braku odpowiedniej infrastruktury innowacje na razie wprowadzane są tylko tam, gdzie jest to już możliwe.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra