Hexagon logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLobos Nieruchomości logoTorus logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoCHB14 logoPartner Capital Group logoArchicom logoPRO-INVEST S.A. logoDorbud S.A. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoTriGranit Corporation logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoWOMAK HOLDING logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOmnitech Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoBusiness House logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

e-L4

źródło: blogprawny.ghmw.pl
źródło: blogprawny.ghmw.pl
Od 1 stycznia lekarze mogą wystawiać pacjentom zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej. Tradycyjne L4 mają być honorowane jeszcze do końca 2017 r.

E-zwolnienia będą przesyłane do ZUS-u i pracodawców drogą elektroniczną prosto z gabinetów lekarskich. Celem wprowadzonego rozwiązania jest usprawnienie obiegu dokumentów i uproszczenie procedury, a co za tym idzie - oszczędzenie czasu, który pacjenci i lekarze tracili na własnoręczne przekazywanie druków.

 

Sekretarz Naczelnej Izby Lekarskiej dr n. med. Konstanty Radziwiłł zaznacza, że warunkiem wprowadzenia tych innowacji jest przede wszystkim istnienie infrastruktury, która to umożliwi. Oznacza to konieczność wyposażenia gabinetów lekarskich w komputery, odpowiednie programy i przyłącza, gwarantujące bezpieczne przesyłanie danych pacjentów.

 

Modernizacja wiąże się oczywiście ze sporymi nakładami pieniężnymi. Konstanty Radziwiłł wskazuje, że koszty tych działań spadną na ZUS jako podmiot, który powinien odpowiadać za finansowanie wystawiania L4. Byłoby niedobrze, gdyby to zakłady opieki zdrowotnej i lekarze musieli wydać kolejne pieniądze, by przystosować się do systemu – komentuje sekretarz NIL.

 

Z powodu braku odpowiedniej infrastruktury innowacje na razie wprowadzane są tylko tam, gdzie jest to już możliwe.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra