Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCOTEX Office Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoRIS Kotes logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoAluprof S.A. logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoPodium Investment logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

e-L4

źródło: blogprawny.ghmw.pl
źródło: blogprawny.ghmw.pl
Od 1 stycznia lekarze mogą wystawiać pacjentom zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej. Tradycyjne L4 mają być honorowane jeszcze do końca 2017 r.

E-zwolnienia będą przesyłane do ZUS-u i pracodawców drogą elektroniczną prosto z gabinetów lekarskich. Celem wprowadzonego rozwiązania jest usprawnienie obiegu dokumentów i uproszczenie procedury, a co za tym idzie - oszczędzenie czasu, który pacjenci i lekarze tracili na własnoręczne przekazywanie druków.

 

Sekretarz Naczelnej Izby Lekarskiej dr n. med. Konstanty Radziwiłł zaznacza, że warunkiem wprowadzenia tych innowacji jest przede wszystkim istnienie infrastruktury, która to umożliwi. Oznacza to konieczność wyposażenia gabinetów lekarskich w komputery, odpowiednie programy i przyłącza, gwarantujące bezpieczne przesyłanie danych pacjentów.

 

Modernizacja wiąże się oczywiście ze sporymi nakładami pieniężnymi. Konstanty Radziwiłł wskazuje, że koszty tych działań spadną na ZUS jako podmiot, który powinien odpowiadać za finansowanie wystawiania L4. Byłoby niedobrze, gdyby to zakłady opieki zdrowotnej i lekarze musieli wydać kolejne pieniądze, by przystosować się do systemu – komentuje sekretarz NIL.

 

Z powodu braku odpowiedniej infrastruktury innowacje na razie wprowadzane są tylko tam, gdzie jest to już możliwe.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra