Kart Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOnyx Business Point logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoLobos Nieruchomości logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGTV Lighting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoLC Corp S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAluprof S.A. logoArchicom logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCHB14 logoCity Space logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoEcho Investment logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

e-L4

źródło: blogprawny.ghmw.pl
źródło: blogprawny.ghmw.pl
Od 1 stycznia lekarze mogą wystawiać pacjentom zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej. Tradycyjne L4 mają być honorowane jeszcze do końca 2017 r.

E-zwolnienia będą przesyłane do ZUS-u i pracodawców drogą elektroniczną prosto z gabinetów lekarskich. Celem wprowadzonego rozwiązania jest usprawnienie obiegu dokumentów i uproszczenie procedury, a co za tym idzie - oszczędzenie czasu, który pacjenci i lekarze tracili na własnoręczne przekazywanie druków.

 

Sekretarz Naczelnej Izby Lekarskiej dr n. med. Konstanty Radziwiłł zaznacza, że warunkiem wprowadzenia tych innowacji jest przede wszystkim istnienie infrastruktury, która to umożliwi. Oznacza to konieczność wyposażenia gabinetów lekarskich w komputery, odpowiednie programy i przyłącza, gwarantujące bezpieczne przesyłanie danych pacjentów.

 

Modernizacja wiąże się oczywiście ze sporymi nakładami pieniężnymi. Konstanty Radziwiłł wskazuje, że koszty tych działań spadną na ZUS jako podmiot, który powinien odpowiadać za finansowanie wystawiania L4. Byłoby niedobrze, gdyby to zakłady opieki zdrowotnej i lekarze musieli wydać kolejne pieniądze, by przystosować się do systemu – komentuje sekretarz NIL.

 

Z powodu braku odpowiedniej infrastruktury innowacje na razie wprowadzane są tylko tam, gdzie jest to już możliwe.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra