GTV Lighting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoSpectra Development logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoTorus logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

120 tys. nowych biur w Łodzi

EC1 Wschód - październik 2014, źródło: ec1lodz.pl
EC1 Zachód - październik 2014, źródło: ec1lodz.pl
Konsorcjum firm Mott MacDonald, KPMG i Wierzbowski Eversheds przygotowało opracowanie określające, jakie funkcje mogą spełniać budynki, które w przyszłości powstaną między dworcem Łódź Fabryczna a EC1.

Z dokumentu wynika, że między dworcem Łódź Fabryczna a Nowym Centrum Łodzi (EC1) w ciągu kilku lat powstanie 120 000 mkw. powierzchni biurowej, a także hotele, mieszkania i usługi.

 

Może się wydawać, że to dużo, ale przykład Wrocławia pokazuje, że wcale nie. W dłuższej perspektywie widzę możliwość wypełnienia takiej powierzchni najemcami. Zwłaszcza że jest to plan na wiele lat i będzie realizowany stopniowo. Już teraz są instytucje w Warszawie, które planują umieszczanie tu części swojego biznesu - zauważa Marcin Włodarczyk, dyrektor łódzkiego oddziału firmy doradczej Colliers.

 

Sukces Green Horizon przekonał nas, że Łódź ma olbrzymi potencjał i nowoczesne, zielone biurowce przyciągają nie tylko najemców, ale także fundusze inwestycyjne. Nowe Centrum Łodzi to lokalizacja bardzo atrakcyjna z punktu widzenia biznesowego, a zarazem wyjątkowy w Europie projekt rewitalizacji miejskiej przestrzeni - przyznaje Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra