Park Project II

Inwestycja warta 240 mln euro

Nowoczesne centrum komunikacji w Katowicach.

W sercu Śląska trwa obecnie realizacja inwestycji wartej łącznie 240 mln euro. Inwestor, firma Neinver, we współpracy z PKP SA, ma na celu powołanie do życia przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni w centrum Katowic. Przestrzeń ta ma stać się chlubą i wizytówką miasta.

 
Najważniejszą częścią projektu jest modernizacja i komercjalizacja dworca kolejowego w katowickim Śródmieściu. Nowoczesne centrum komunikacji obejmie również podziemny dworzec autobusowy oraz parking podziemny na 1200 samochodów. W ramach kompleksu zaplanowano także budowę obiektu komercyjnego. Budynek centrum handlowo-biurowego podzielony będzie na dwa skrzydła. Jedno zajmie Galeria Katowicka o pięciu kondygnacjach i powierzchni handlowej 53 tys. m kw. Drugie zaś, podzielone na 7 poziomów o łącznej powierzchni 24 tys. m kw. - przeznaczone będzie na biura i zlokalizowane od strony zachodniej. Część komercyjna ma przywoływać obraz przedwojennego centrum miasta.
 
Rozwiązania architektoniczne i przestrzenne - trzy aleje, wokół których zorganizowane będzie centrum handlowo-biurowe – pozwolą na utworzenie pierzei, jaką w przeszłości tworzyły w tym miejscu kamienice. Realizowana przez nas inwestycja będzie więc łączyć nie tylko funkcje komunikacyjną, handlową i biznesową, ale również społeczno-kulturalną – komentuje Barbara Topolska, dyrektor generalny Neinver Polska.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra