Interbiuro - duży

Opel otwiera w Tychach Centrum Usług Wspólnych

Oficjalne otwarcie Centrum Usług Wspólnych General Motors w Tychach, fot. GM Company
Oficjalne otwarcie Centrum Usług Wspólnych General Motors w Tychach, fot. GM Company
W Tychach oficjalnie otwarto Centrum Usług Wspólnych General Motors. Centrum będzie odpowiedzialne za obsługę ponad 20 lokalnych jednostek firmy Opel/Vauxhall w Europie.

W ceremonii otwarcia nowego Centrum Usług Wspólnych w Tychach wzięli udział prezydent Tychów Andrzej Dziuba, wiceprezes PAIiIZ Anna Polak-Kocińska, dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki Jerzy Majchrzak, wiceprezes Grupy Opel ds. personalnych i dyrektor ds. stosunków pracy Ulrich Schumacher oraz dyrektor GM Manufacturing Poland Andrzej Korpak.

 

Centrum będzie odpowiedzialne za obsługę ponad 20 lokalnych jednostek firmy Opel/Vauxhall w Europie i stanie się miejscem pierwszego kontaktu dla pracowników we wszystkich sprawach kadrowo-płacowych. Będzie zajmowało się również zarządzaniem danymi, rozliczeniami delegacji oraz szkoleniami. Do tej pory w Centrum zatrudniono 90 konsultantów (docelowo będzie ich 120).

 

Bardzo cieszymy się z faktu, że General Motors rozszerza zakres swojej aktywności biznesowej w Polsce i nie ogranicza się do tradycyjnej działalności związanej z produkcją samochodów. Nowe centrum usług wspólnych oznacza nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu. To kolejny dowód głębokiego zaangażowania GM w Polsce oraz potwierdzenie, że dzięki wysiłkom Ministerstwa Gospodarki powstało środowisko przyjazne dla inwestorów – podkreślił Jerzy Majchrzak podczas ceremonii otwarcia.

 

Ulrich Schumacher, wiceprezes Grupy Opel ds. personalnych i dyrektor ds. stosunków pracy, dodał: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdołaliśmy skupić ważną część naszych usług na rzecz Europy właśnie w Polsce. Ta inwestycja to kolejny dowód potwierdzający ważną rolę, jaką odgrywa Polska w międzynarodowej sieci firmy Opel/Vauxhall.

 

Nowo otwarte Centrum Usług Wspólnych General Motors stanowi część GM Manufacturing Poland i znajduje się na terenie zakładu w Tychach. GM Manufacturing Poland zatrudnia obecnie 3900 osób w trzech oddziałach: zakładzie produkującym samochody w Gliwicach, fabryce silników w Tychach oraz nowo otwartym Centrum Usług Wspólnych w Tychach. W drugiej połowie tego roku zakład w Gliwicach rozpocznie produkcję Opla Astry nowej generacji. Ponadto w zakładzie w Tychach produkowana będzie nowa rodzina silników.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz