Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoTorus logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoBusiness House logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKontor logoNowy Styl Group logoArchicom logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Najwyższy Kraków

Podczas targów nieruchomości w Cannes hitem krakowskiego stoiska okazał się projekt katowickiego architekta Arkadiusza Nagięcia.

Podczas targów nieruchomości w Cannes hitem krakowskiego stoiska okazał się projekt katowickiego architekta Arkadiusza Nagięcia. Projekt dwóch ponad trzystumetrowych wież spodobał się do tego stopnia, że jedna z firm chce wybudować je w Krakowie. Koszt budowy samych wieżowców szacuje się na 2,5 mld zł – podaje „Dziennik Polski”. Budynki miałyby pomieścić pomieszczenia biurowe, powierzchnie usługowe, a na ostatnich piętrach apartamenty.

Inwestor jest w posiadaniu 10-hektarowej działki u zbiegu autostrady A4, położonej 9 km od centrum Krakowa. Studium zagospodarowania terenu nie pozwala jednak na budowanie na terenie Krakowa drapaczy chmur. Pierwotnym planem było wyznaczenie takiej strefy w dzielnicy Zabłocie, co jednak wywołało protesty społeczne.
 
Podjęta została dyskusja na temat wyznaczenia strefy, która zostałaby przeznaczona do budowy wysokościowców. Aktualnie najwyższy budynek w Europie znajduje się w Moskwie i liczy 306 m wysokości.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra