Tork

EKO Ruszył projekt Cuprum Square

Cuprum Square - wstępna koncepcja architektoniczna
Cuprum Square - wstępna koncepcja architektoniczna
Od początku kwietnia trwają prace rozbiórkowe budynku Cuprum we Wrocławiu. Na jego miejscu Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych KGHM zaplanowało realizację nowoczesnych obiektów biurowo-usługowych.

Projekt Cuprum Square zakłada realizację kompleksu biurowo-usługowego, składającego się z dwóch budynków, zlokalizowanych w samym centrum Wrocławia przy placu Jana Pawła II. Inwestycja będzie realizowana w ramach funduszu KGHM IV FIZAN, zarządzanego przez KGHM TFI.  Dodatkowo część kompleksu powstanie w formule joint venture z udziałem dewelopera.

 

Tereny, na których realizowany będzie projekt Cuprum Square, charakteryzują się świetną lokalizacją w centrum Wrocławia i już kilka lat temu rozpoczęły się analizy możliwości najlepszego wykorzystania tak interesujących nieruchomości. Aktualnie poprzez fundusz KGHM IV FIZAN realizujemy projekt, dzięki któremu powstanie nowoczesne centrum biurowo-usługowe, które stanie się nie tylko flagową inwestycją w ramach naszego funduszu, ale i ważnym punktem biznesowym na mapie Wrocławia – mówi Łukasz Chojnacki, Prezes Zarządu KGHM TFI S.A.

 

Cuprum Square będzie realizowany w dwóch etapach. W ramach pierwszego z nich do lipca br. potrwają  prace przygotowawcze, w tym rozbiórka obecnego budynku Cuprum. W tym czasie będzie przygotowywana ostateczna koncepcja architektoniczna, a także zakończą się wszystkie niezbędne działania zmierzające do wystąpienia inwestora o pozwolenie na budowę. Termin rozpoczęcia II etapu, czyli budowy obiektu, uzależniony jest od daty uzyskania odpowiednich pozwoleń budowlanych. Zakładany czas budowy potrwa niespełna dwa lata, a oddanie budynków do użytkowania planowane jest w drugiej połowie 2017 r. lub w pierwszej połowie 2018 r. 

 

Cuprum Square będzie składał się z dwóch niezależnych budynków biurowo-usługowych, z których jeden będzie miał 7, a drugi 8 kondygnacji. W obiekcie A znajdzie się ponad 10 000 mkw. powierzchni, zaś w B – ponad 20 000 mkw. W jednym z nich zaprojektowano obszerną przestrzeń konferencyjną, zaś pod całością kompleksu zaplanowany został  parking podziemny, skomunikowany wewnętrznymi rampami zjazdowymi. Projekt koncepcyjny został opracowany przez biuro architektoniczne Medusagroup z uwzględnieniem wytycznych certyfikatu LEED na poziomie Gold. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra