ReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTriGranit Corporation logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoALLCON INVESTMENT logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcho Investment logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSchüco International Polska logoTorus logoKwiaty dla biura logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCHB14 logoSawig Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGhelamco Poland logoEcophon Saint-Gobain logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBusiness House logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHexagon logoPartner Capital Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

9 mld euro na innowacje

W nowej perspektywie finansowej polscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze wsparcia na innowacje i działalność badawczo-rozwojową. Z programu Inteligentny Rozwój na ten cel trafi 9 mld euro.

Inwestycje w innowacyjność wzmacniają konkurencyjność polskich firm. Trzeba jednak pamiętać, że o potrzebie rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości mówi się w Polsce dopiero od 1989 r., dlatego szczególnie ważna jest pomoc instytucji publicznych, takich jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

Żenimy ze sobą dwa środowiska: nauki i biznesu. Głęboko wierzymy w to, że z tego małżeństwa będą dzieci, mówię tu oczywiście o innowacjach, pracach badawczo-rozwojowych i nowych produktach, które są w stanie zdobyć polskie, a przede wszystkim światowe rynki – mówi Leszek Cieśla NCBiR. Ekspert podkreśla, że organizacja stara się wpłynąć na poprawę sytuacji w dziedzinie innowacyjności poprzez elastyczne dopasowanie się do potrzeb przedsiębiorców. 
W nowej perspektywie sięganie po dofinansowanie ma być jeszcze łatwiejsze niż w poprzedniej. Dobrym przykładem może być program, który wkrótce ruszy, czyli Szybka ścieżka. W ciągu 60 dni przedsiębiorca dostaje informację o tym, czy otrzyma dofinansowanie z NCBiR – mówi Leszek Cieśla.

 

Centrum było w Polsce pierwszą instytucją publiczną, oferującą rynkowy system wsparcia, redukujący formalności i skracający czas wydania decyzji do 60 dni od złożenia dokumentów. W pierwszym, rozstrzygniętym rok temu konkursie dofinansowanie w wysokości 254 mln zł otrzymało 115 przedsiębiorstw, realizujących projekty z zakresu średnich i wysokich technologii.

 

Rozwijanie innowacji w Polsce będzie wspierać również nowo powstała Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, zrzeszająca instytucje naukowe, akademickie i biznesowe. Inicjatorzy zapewniają, że w wyniku prac KPI zostaną wypracowane szczegółowe proinnowacyjne rozwiązania na rzecz rozwoju sektora B+R w Polsce i zwiększenia poziomu innowacyjności polskiej gospodarki. Wszyscy przedsiębiorcy powinni inwestować w B+R, być krok do przodu, tak aby ich produkty były innowacyjne – podsumowuje ekspert z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra