Zysk netto GTC - wzrost do 8 mln w I kw. 2015

Platinum Business Park, fot. GTC
Platinum Business Park, fot. GTC
Spółka działająca w obszarze nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej, Globe Trade Centre S.A. (GTC) opublikował wyniki za I kwartał 2015 roku.

W I kwartale 2015 r. spółka GTC wygenerowała zysk netto na poziome 8 mln euro, o 10 mln więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (starta rzędu 2 mln euro). Z kolei zysk podstawowy przed opodatkowaniem wzrósł do 9 mln euro, przy czym w I kwartale 2014 roku wyniósł on o 3 mln euro mniej. Przychody z wynajmu powierzchni biurowych i handlowych utrzymały się na tym samym poziomie 27 mln euro w I kwartale 2015 roku, natomiast marża z tytułu najmu wzrosła do 74 proc. w tym samym okresie.

 

GTC nieprzerwanie kontynuuje poprawę wszystkich najważniejszych wskaźników operacyjnych dzięki stabilnym przychodom z najmu i usług oraz sprzedaży aktywów niezwiązanych z działalnością podstawową, która postępuje zgodnie z harmonogramem. Po tym, jak plan emisji akcji nie uzyskał zgody akcjonariuszy, GTC rozważy alternatywny sposób finansowania swojej strategii wzrostu oraz odświeżenia portfolio spółki na kluczowych rynkach – komentuje prezes zarządu GTC, Thomas Kurzmann.

 

Warto dodać, iż w kwietniu 2015 r. GTC zawarła wstępną umowę sprzedaży Centrum Biurowego Kazimierz. Transakcja ma zostać sfinalizowana w maju 2015 roku.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz