UNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoTorus logoINTERBIURO logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKontor logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Inwestycje w Polsce tanie

Efektywna stawka podatku od inwestycji w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe w Polsce jest wśród najniższych w Europie.

Efektywna stawka podatku od inwestycji w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe w Polsce jest wśród najniższych w Europie – wynika z raportu Accreo Taxand. Firma przeanalizowała stawki podatkowe w 23 krajach. Rzeczywista wysokość podatku, jaki pokryć musi inwestor, wynosi na polskim rynku komercyjnym 4,3 proc. i jest o ponad połowę niższa od wynikającej z raportu średniej 9,5 proc.

Polska znalazła się na trzecim miejscu, za Cyprem (2 proc.) i Rumunią (4 proc.) wśród najbardziej atrakcyjnych krajów do prowadzenia inwestycji w nieruchomości komercyjne. Najwięcej muszą oddać państwu inwestorzy w Norwegii (21,2 proc.), na Malcie (18,9 proc.), w Brazylii i Indiach (15,0 proc.) i USA (14,7 proc.).

Efektywna stawka podatkowa od inwestycji mieszkaniowych w Polsce wyniosła 11,04 proc. Niższe podatki w tym sektorze mają tylko Wielka Brytania (6,39 proc.) i Malezja (5,34 proc.).

W raporcie Accreo Taxand wzięto pod uwagę faktyczną stawkę podatku, jaki inwestujący muszą odprowadzić do budżetu państwa. Uwzględniono zatem możliwość odliczenia części podatków od kosztów prowadzenia działalności. Swój dobry wynik zawdzięcza nasz kraj niskiemu podatkowi dochodowemu oraz możliwości odliczenia VAT od inwestycji komercyjnych bądź wynajmu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra