Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoCity Space logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kraków najlepszy w kryzysie

Stolica Małopolski od czasu kryzysu rozwija się najlepiej wśród europejskich miast; wynika z raportu Brookings Metropolitan Policy Program.

Stolica Małopolski od czasu kryzysu rozwija się najlepiej wśród europejskich miast – wynika z raportu Brookings Metropolitan Policy Program. Miasto znalazło się na 38. pozycji wśród 150 dużych miast z całego świata – najwyżej z miast europejskich. Na 56. miejscu znalazła się Warszawa.

W ocenie analityków, najlepiej rozwijają się rejony Chin, Indii, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Łacińskiej. Liderem rankingu został Istambuł.

Raport przedstawia sytuację ekonomiczną na przestrzeni lat 1993-2010. Miasta oceniano na podstawie wartości GVA (wartość dodana brutto), nie uwzględniającej podatków i dopłat. Zestawienie jest opracowywane przez London School of Economics and Political Science i The Brooking Institutions od 1996 roku.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra