FYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPorto Office A Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKontor logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Deweloperzy uzależnieni od najemców

Banki zabezpieczają się, żądając od kredytobiorców podpisanych z góry umów najmu w przypadku każdego projektu komercyjnego.

Banki zabezpieczają się, żądając od kredytobiorców podpisanych z góry umów najmu w przypadku każdego projektu komercyjnego. Problem pojawia się, gdy np. inwestujący w branże mieszkaniową, chcą wybudować biurowiec. Taki kredytobiorca nie ma doświadczenia, a banki zwracają na to uwagę - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Inwestorzy zgodnie odpowiadają, że warunki stawiane przez banki są zbyt surowe. Dochodzi do sytuacji, kiedy deweloper z góry uzależniony jest od najemców.

Choć jeszcze niedawno banki nie wymagały od deweloperów umów pre-lease, dając im po zakończeniu budowy - pół roku na znalezienie najemców. Wiele osób pragnęłoby powrotu do dawnych regulacji.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra