Nowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTER-BUD logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoRIS Kotes logoPodium Investment logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Po co budować? Można wydrukować!

W Dubaju powstanie niewielki biurowiec wydrukowany przez drukarkę 3D.

Jednopiętrowa, wydrukowana dzięki technologii druku 3D konstrukcja będzie miała 185 mkw. powierzchni i powstanie w Dubaju. Zostanie wykonana ze zbrojonego betonu, gipsu wzmocnionego włóknem szklanym i tworzyw sztucznych. Wydrukowane zostaną nie tylko ściany, ale też wyposażenie, w tym meble i elementy konstrukcyjne. Budynek będzie drukowany warstwa po warstwie przy użyciu 6-metrowego urządzenia.

 

O planach związanych z budową nietypowego biurowca poinformował Mohamed Al Gergawi, jeden z ministrów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Partnerem Dubaju w realizacji obiektu będzie chińska spółka Winsun, specjalizująca się w tworzeniu konstrukcji za pomocą drukarki 3D. Zastosowana przez nią technologia powinna skrócić czas budowy o 50-70 proc., a także ograniczyć koszty związane z pracą budowlańców nawet o 80 proc.

 

Technologię druku 3D w branży budowlanej nie jest już zupełną nowością. Stosuje ją np. firma Skanska, która po raz pierwszy druk 3D wykorzystała przy budowie 16-piętrowego biurowca The 6 Bevis Marks w centrum Londynu w 2013 r. Firma wydrukowała w tej technologii osłony podparcia dla dachu, co znacznie skróciło czas tworzenia konstrukcji dachowej.

 

Zobacz więcej: Robot 3D od Skanska

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra