Vastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKontor logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoSpectra Development logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Spadły ceny najmu biur

Warszawa spadła w rankingu najdroższych biur świata z 45. na 54. miejsce – wynika z najnowszego raportu Global Office Rents przygotowanego przez CB Richard Ellis.

 

Warszawa spadła w rankingu najdroższych biur świata z 45. na 54. miejsce – wynika z najnowszego raportu Global Office Rents przygotowanego przez CB Richard Ellis.
 
Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, odnotowany w ciągu roku spadek stawek o 14,7 proc. uplasował stolicę Polski na 20. miejscu pod względem największej dynamiki w zmianie czynszów. Zdaniem ekspertów migracja na rynku biur powinna się nasilać. W samej Warszawie w tym roku na rynek wejdzie kilka nowych obiektów. A ich deweloperzy z pewnością nie będą chcieli, by biura pozostały puste. Będą więc cenami zachęcać do wynajmu.
 
Potem czynsze pójdą w górę – prognozuje dziennik. Na skutek kryzysu, a dokładnie utrudnionego dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania, wiele projektów zostało wstrzymanych. To oznacza spadek podaży w kolejnym roku. Będzie też coraz trudniej o atrakcyjne, dobrze zlokalizowane powierzchnie w dobrej cenie. Szczególnie że popyt stale rośnie.
 

 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra