Art-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEcho Investment logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKontor logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTétris Poland logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoUNIMOR Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Fałszywe maile niby od ZUS-u

Oszuści znów wyłudzają pieniądze od przedsiębiorców. Tym razem podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przedsiębiorców przed oszustami, którzy, podszywając się pod pracowników tej instytucji, wysyłają maile dotyczące błędów w rozliczeniach składkowych. Oszuści wyłudzają w ten sposób pieniądze.

 

W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS-u informację o dziwnych mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS-u. Tymczasem maile z ZUS-u trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna – mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS we Wrocławiu.

 

ZUS informuje, że jego pracownicy nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem maili, tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach z tytułu należności składkowych i konieczności ich natychmiastowego sprostowania.

 

Pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili. Tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach. Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na taką korespondencję odpowiadać. Jednocześnie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 – czytamy w komunikacie.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra