Olivia Business Centre logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoCOTEX Office Centre logoEcho Investment logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCHB14 logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Space logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoSchüco International Polska logoDorbud S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Fałszywe maile niby od ZUS-u

Oszuści znów wyłudzają pieniądze od przedsiębiorców. Tym razem podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przedsiębiorców przed oszustami, którzy, podszywając się pod pracowników tej instytucji, wysyłają maile dotyczące błędów w rozliczeniach składkowych. Oszuści wyłudzają w ten sposób pieniądze.

 

W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS-u informację o dziwnych mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS-u. Tymczasem maile z ZUS-u trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna – mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS we Wrocławiu.

 

ZUS informuje, że jego pracownicy nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem maili, tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach z tytułu należności składkowych i konieczności ich natychmiastowego sprostowania.

 

Pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili. Tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach. Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na taką korespondencję odpowiadać. Jednocześnie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 – czytamy w komunikacie.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra