WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGłówka Pracuje logoAgrobex Sp. z o.o. logoCHB14 logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoOnyx Business Point logoKart Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGTV Lighting logoUNIMOR Development S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Office logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoTorus logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoSpectra Development logoCity Space logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Fałszywe maile niby od ZUS-u

Oszuści znów wyłudzają pieniądze od przedsiębiorców. Tym razem podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przedsiębiorców przed oszustami, którzy, podszywając się pod pracowników tej instytucji, wysyłają maile dotyczące błędów w rozliczeniach składkowych. Oszuści wyłudzają w ten sposób pieniądze.

 

W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS-u informację o dziwnych mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS-u. Tymczasem maile z ZUS-u trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna – mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS we Wrocławiu.

 

ZUS informuje, że jego pracownicy nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem maili, tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach z tytułu należności składkowych i konieczności ich natychmiastowego sprostowania.

 

Pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili. Tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach. Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na taką korespondencję odpowiadać. Jednocześnie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 – czytamy w komunikacie.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra