Archicom logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHexagon logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSawig Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTERBIURO logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPorto Office B Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTriGranit Corporation logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoEcophon Saint-Gobain logoOlivia Business Centre logoBREMA Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDorbud S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoGhelamco Poland logoPartner Capital Group logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCHB14 logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTorus logoLobos Nieruchomości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Fałszywe maile niby od ZUS-u

Oszuści znów wyłudzają pieniądze od przedsiębiorców. Tym razem podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przedsiębiorców przed oszustami, którzy, podszywając się pod pracowników tej instytucji, wysyłają maile dotyczące błędów w rozliczeniach składkowych. Oszuści wyłudzają w ten sposób pieniądze.

 

W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS-u informację o dziwnych mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS-u. Tymczasem maile z ZUS-u trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna – mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS we Wrocławiu.

 

ZUS informuje, że jego pracownicy nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem maili, tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach z tytułu należności składkowych i konieczności ich natychmiastowego sprostowania.

 

Pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili. Tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach. Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na taką korespondencję odpowiadać. Jednocześnie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 – czytamy w komunikacie.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra